Ženevský autosalon sice neproběhl, to ale neznamená, že se automobilky nebudou chlubit svými žhavými novinkami. Jednou z nich je i facelift Mercedes-Benzu třídy E. Ten sice neprošel žádnou výraznou designovou změnou, ostatně, není moc proč, ale zato těch technických změn je celá řada. Jednou z nich je i nový systém s názvem Urban Guard, což je novinka na poli ochrany proti zlodějům a vandalům. Dá se přirovnat k Sentry Modu Tesly, i když jen okrajově. I tak to ale vypadá, že fungovat bude více než dobře.

Co je to Urban Guard?

Automobilka nový systém popisuje jako inteligentní propojení mezi hardwarem auta a nejmodernějšími digitálními řešeními. Tenhle složitý popis se dá ale říct mnohem jednodušeji. Systém funguje tak, že řada senzorů umístěných po celém autě spolupracuje s chytrou mobilní aplikací Mercedes-me. Jakmile se s autem něco děje, senzory vše zaznamenají a hned upozorňují majitele přes telefon.

Plánuje Mercedes-Benz ukončit některé modely? Zvěsti mluví o S kupé, S kabriolet i CLS

Systém se automaticky aktivuje po zaparkování a zamčení auta. Stačí, aby se následně kdokoliv pokusil do auta dostat, nastartovat jej nebo třeba odtáhnout. Na to všechno systém v sekundě upozorní.

Zákazníci pak budou mít k dispozici dvě verze tohoto ochranného systému. První s názvem Urban Guard je jakousi standardní ochranou auta. Ta se postará o zabezpečení proti krádeži, upozorní na ono odtažení, ale má i velmi hlasitou sirénu, senzory na monitoring interiéru a také detekci případné nehody při parkování jiného auta. Druhá verze dostala označení Urban Guard Plus a ta navíc nabídne také možnost sledování auta ve chvíli, kdy by se i přes to všechno zlodějům podařilo auto ukrást. Čistě teoreticky by to pro ně ale měl být velký problém.

Jak už jsme řekli výše, nový bezpečnostní systém dostane jako první facelift třídy E. Už teď je ale potvrzeno, že další modely budou následovat. Některé při svých faceliftech či nových generacích, jiné jako aktualizaci systému.