Výtvory divize AMG jsou už ve svém základním provedení dechberoucí. Titulovat vozy, které ke znáčku AMG přidávají ještě dovětek Black Series, lze jen těžko. Většinou se totiž jedná o nefalšovaná monstra. Tak tomu bylo doposud. U Mercedes-AMG GT tomu bude jinak. Nejostřejší varianta neponese název Black Series, ale bude se jednoduše jmenovat GT R.

Zaměření vozu bude však stejné. Okruhové ježdění, to je to jediné, co bude nový Mercedes-AMG GT R zajímat. Novinka se představuje se na prvním videu a sadě fotografií. Světu se oficiálně představí 24. června na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu. O nejostřejším AMG GT se hovoří jako o závodním speciálu pro šampionát GT3, který je homologován pro běžný provoz. Sám výrobce GT R přezdívá Bestie ze Zeleného pekla. Zacílení na Porsche 911 GT3 RS je poměrně jasné.

O pohon nejostřejší verze se i v tomto případě stará čtyřlitrový osmiválec dopovaný dvojicí turbodmychadel, jehož výkon však rozhodně nezůstane stejný. Teoreticky by se speciál měl přiblížit hranici 600 koní. Přesná čísla zatím neznáme. Nicméně takovéhle úpravy rozhodně nejsou jenom o výkonu. Možná ještě důležitějším prvkem je redukce hmotnosti. Vedle velkého množství karbonových doplňků se novinka dočká také přepracovaného zavěšení, upraveného řízení nebo účinnějších brzd. Tedy všechno podle toho nejlepšího okruhového receptu.

Mercedes-AMG GT R se bude také lišit po designové stránce. Speciální lehká kovaná kola, upravené nárazníky a maska chladiče a nebo masivní karbonový spojler na zádi. To jen to málo, kterého si můžete všimnout na videu, které speciál pomalu odhaluje. Do prodeje se (prozatím) nejostřejší verze supersportu s hvězdou ve znaku dostane během příštího roku.