test-2018-mercedes-amg-glc-63-s-kupe-4matic- (33)

Mercedes-AMG C 63 kombi nové generace jezdí po silnici. Bude to opravdu hybrid, potvrzují to samolepky, které na sobě má

Od Pavel Srp | Zdroj: Motor1.com - Foto: Pavel Srp - 26. 1. 2022 0

O tom, že nová generace Mercedes-Benzu třídy C dostane čtyřválec, se mluvilo už dávno. Týkat se to ale bude i verze AMG C 63. Auto už se nějakou dobu pohybuje i na veřejnosti, ačkoliv důkladně zamaskované. Teď se na silnici objevil i kombík a podle očekávání na sobě vozí i samolepky „hybrid“.

Nová generace Mercedes-AMG C 63 přijde mezigeneračně o polovinu válců i polovinu zdvihového objemu, ze čtyřlitrového osmiválce se stane dvoulitrový čtyřválec. Spalovacímu motoru ovšem pomáhat elektromotor, díky čemuž se výkon dostane na hodnoty, které měla předchozí generace.

Přečtěte si také:  Mercedes‑AMG GT 63 S E PERFORMANCE: plug-in hybrid s 843 koňmi, 1400 Nm. Elektromotor kombinuje s V8

Před nedávnem se do éteru dostaly „nepotvrzené) informace o tom, že elektromotor by měl mít výkon až 121 koní a točivý moment až 440 Nm. Navíc by měl elektromotor umět i 10sekundový overboost, v rámci kterého má poskytnout další necelou stovku koní.

Oproti klasickým plug-in hybridním modelům značky bude u verzí AMG dán zřetel zejména na výkon, nikoliv až tolik na onen čistě elektrický dojezd. I tak ale pouze na elektřinu bude umět nové AMG C 63 samozřejmě také jezdit. Zatím nepotvrzené jsou také informace o kapacitě akumulátoru, která by měla být 6,1 kWh.

Spalovací motor by měl být použit z vrcholného Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+. V tomto malém hatchbacku má výkon působivých 421 koní a točivý moment 500 Nm. Celkový výkon pohonné soustavy by tak měl v každém případě překonat 500 koní.

Přečtěte si také:  Baterie hybridních modelů Mercedes-AMG budete dobíjet i při driftování

Nové čtyřválcové generace Mercedes-AMG C 63 bychom se měli dočkat v příštím roce a to jak s karoserií sedan, tak i s kombi, jehož testovací prototyp byl vyfocen. Představen by ale mohl být už těsně před koncem letošního roku.