McLaren představil extra ostrý kabriolet 570S Spider

Autor: Martin Binder -   22. 6. 2017


McLaren představuje před sezonou nový supersportovní kabriolet 570S Spider. K tomu slibuje, že se k novým majitelům dostane ještě do konce letních prázdnin.

Už z názvu je patrné, že novinka vychází z modelu 570S. Od něj převzal kompletní techniku od podvozku, brzd i motoru, až po karbonový skelet označený jako MonoCell II. Ten je podle automobilky tak pevný, že se při přestavbě na verzi bez střechy nemusel nikterak zpevňovat. Díky tomu se tak hmotnost Spideru oproti kupé zvedla o pouhých 46 kg, které váží pouze mechanismus stahovací střechy.

Skládat střechu můžete do rychlosti 40 km/h a zabere to 15 sekund. Střecha je dvoudílná a elektricky ovládaná. Pokud je natažená, dovolí Spider maximální rychlost 328 km/h, pokud ji složíte a uděláte si vítr ve vlasech, omezovač vás nepustí přes 315 km/h. Z nuly na 100 km/h to zvládne rychleji než Audi R8 Spyder V10 plus, trvá mu to pouhých 3,2 sekundy. Na rychlost 200 km/h se z klidu dostane za 9,2 sekundy. Zajímavostí jsou pak i časy potřebné ke zpomalení. Z rychlosti 200 km/h na nulu je třeba 5,2 sekundy, z 100 km/h pak 3,2 sekundy.

K těmto hodnotám se McLaren dostává díky vidlicovému osmiválci o objemu 3,8 litru, který přeplňují dvě turba. Motor nabízí maximální výkon 419 kW/570 koní a točivý moment 600 Nm, přenášený na zadní nápravu automatickou sedmistupňovou převodovkou SSG. Kombinovaná spotřeba v provozu je dle výrobce 10,7 litru na 100 km, ale upřímně řešil by někdo u takového auta drobnost, jakou je spotřeba? :)

McLaren 570S Spider se pak od výchozího modelu kromě skládací střechy liší o 12 mm vyšším zadním spoilerem, novým designem kol, které mají rozměr 19“ vpředu a 20 palců vzadu a třemi novými odstíny barvy karoserie – Curacao Blue, Vega Blue a Sicilian Yellow. Premiéra nového modelu je naplánována na letošní Goodwood Festival of Speed, který se bude konat od 29. června do 2. července ve Velké Británii. McLaren ovšem již nyní přijímá objednávky a slibuje svým zákazníkům, že dodávky prvních vyrobených kusů proběhnou již v srpnu tohoto roku. Cena Spideru začíná na částce 164 750 liber, tedy asi 4 950 000 Kč.

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek