2024 Mazda3

Mazda3 dostala pro nový modelový rok 2024 drobná vylepšení

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Motor1.com - Foto: Mazda - 11. 4. 2023


Mazda3 je pro nový modelový rok o něco modernější. Automobilka jí nadělila větší obrazovku infotainmentu, bezdrátové dobíjení mobilního telefonu a novou barvu karoserie. Širší bude i bezpečnostní výbava.

Je to pět let, kdy byla představena současná generace hatchbacku nižší střední třídy Mazda3, ale od té doby se na ní takřka nic nezměnilo, přestože je to pro většinu automobilek doba, kdy zpravidla představuje facelift. Japonské automobilky ovšem zpravidla vylepšují svá auta průběžně každý rok, výjimkou není právě ani Mazda.

Mazda v Japonsku novinky pro trojku představila před pár dny. Pro modelový rok 2024 se do interiéru nastěhoval větší 10,25palcový displej infotainmentu, který nahrazuje starší jen 8,8palcový. Současně s tím si posádka bude moci užít bezdrátové dobíjení mobilního telefonu a osvětlené USB-C zásuvky. Zvenku bude možné objednávat nový odstín karoserie Ceramic Metallic, který má i auto z fotek.

2024-Mazda3-interier

Novinkou je bezpečnostní systém Inattentive Warning, který bude schopen poznat řidičovu únavu nebo nevěnování se řízení. Jakmile se tak stane, ozve se zvukový signál a zobrazí se hlášení na displeji v kapličce přístrojů. Auto bude nově také schopno rozpoznávat překážky před sebou, nikoliv, že tam je, ale že jde o chodce, auto nebo nákladní vůz.

Novinkou je také startování automobilu na dálku přes aplikaci MyMazda app. Tato funkce je dostupná pouze pro Mazdy3 s automatickou převodovkou. Aplikace tak bude umět upozorňovat, pokud se spustí alarm nebo auto překročí definovanou oblast, maximální rychlost, čas jízdy a podobně.

Vylepšená Mazda 3 pro modelový rok 2024 se v Japonsku začne prodávat v červnu. Jestli se změny dotknou také evropské verze, to zatím není potvrzené.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru