Mazda-MX5-NA-rekord-video

Mazda má nový rekord s MX-5. Zajela 2900 vracáků za 12 hodin

Autor: Pavel Srp - 17. 9. 2019


Některé světové rekordy jsou neuvěřitelné a asi by vás ani nenapadlo je pokořit. Třeba jako ten, který aktuálně překonala Mazda. Ta totiž stanovila rekord v největším počtu projetých vracáků za 12 hodin!

Mazda je jednou z automobilek, která ještě cílí na řidiče, nikoliv jen držitele řidičských průkazů. To dokazuje i tím, že pod kapotou stále nabízí velké atmosférické motory a vyrábí taková auta jako Mazda MX-5.

A právě Mazda MX-5 je oním rekordmanem. Ovšem nikoliv ta aktuální, čtvrtá generace, ale naopak ta vůbec první. Tohle auto totiž dokázalo za 12 hodin projet 2900 vracáků! Na rekord jich přitom stačilo zdolat „jen“ 1500. Celou akci zorganizovalo německé zastoupení značky Mazda a natočilo o tom několik videí na youtube. Na to s rekordní jízdou se můžete podívat v úvodu.

Pro rekord koupil importér první generaci MX-5, zrenovovalo ji a dalo ji do prvotřídního stavu i technicky. S autem v perfektním stavu se vydalo do rakouských Alp do průsmyku Kaunertal. Pokus o rekord se odehrával v noci, protože přes den byl v průsmyku velký provoz a silnice se nedala uzavřít. Rekordní jízda tak začala v 7 hodin večer a končila v 7 ráno. Kvůli tomu, že se jezdilo v noci, dostala Mazda MX-5 dopředu přídavná světla.

Za volantem se po celých 12 hodin střídali čtyři řidiči: závodnice Cyndie Alleman, jezdec MX5-Cupu Jan Spieß, testovací pilot Auto Bildu Stefan Novitzki a soutěžák Niki Schelle. Ačkoliv jde o velmi zkušené piloty, jejich jízdu nebyla jednoduchá a dokonce se přitom museli vypořádat i s bouřkou.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek