Mazda na autosalonu ve Frankfurtu ukázala nového člena designové rodiny KODO. Koncept nového SUV nese název Koeru. Jak jsme u této značky zvyklí, jméno není vybráno jen tak bezmyšlenkovitě, v japonském jazyce je to používáno jako výraz pro překonání, nebo přesáhnutí něčeho.

Koncept má délku 4 600 mm, šířku 1 900mm a výšku 1 500 mm. Už jen díky těmto rozměrům nenápadně odkazuje na možnou podobu budoucí sériové Mazdy CX-7. Už na první pohled vás zaujme poměrně nízký ponton karoserie, výrazné křivky a nezaměnitelný designový jazyk KODO. Mazda také slibuje výbornou stabilitu ve vysokých rychlostech, podvozek a řízení zaměřené na řidiče a vysokou tuhost karoserie.

Pod kapotu se dostane kompletní nabídka pohonných jednotek Skyactiv a pro nejsilnější provedení se počítá také se šestiválcem. Je otázkou, jestli také pro evropský trh. Nevylučuje se tak použití hybridního ústrojí, které aktuálně Mazda aktivně vyvíjí.

Už při pohledu na koncept je jasné, že tohle není žádné sci-fi, ale téměř hotové auto. Odmyslete si desginová zrcátka, přidejte plastový kryt předních světlometů a koukáme na téměř hotovou CX-7. A pokud tomu opravdu tak bude, máme se podle posledních zkušeností vážně na co těšit!