Test-2022-Suzuki_S-Cross-14_BoosterJet_4x4-mild_hybrid- (3)

Máte Suzuki? Možná vám přijde zvací dopis do servisu, můžete mít problémy s brzdami

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Suzuki - Foto: Pavel Srp - 14. 11. 2022


Pokud vlastníte nějaký model Suzuki Baleno, Swift, S-Cross, SX4 S-Cross nebo Vitara, může vám v poštovní schránce přistát dopis. V tom se bude psát, že vaše auto může mít problém s brzdami a měli byste zajet do servisu, aby se to vyřešilo.

Svolávací akce jsou běžnou součástí dnešního automobilového světa. Automobilky po čase zjistí, že se na některém jejich modelu, případně více modelech opotřebovává nějaká součástka, případně byla špatně vyrobena anebo namontována a snaží se to napravit. Majitele dotčených aut pak svolá do servisu, kde jim bude případný problém opraven. Týká se to teď také asi půl milionu aut značky Suzuki, které mohou mít problém s posilovačem brzd. Dopis do schránky může přijít majitelům modelů Swift, Baleno, SX4 S-Cross, S-Cross a Vitara.

„Kvůli výrobní chybě může být za určitých podmínek poškozen ventil mezi motorem a podtlakovým posilovačem brzd. Vlivem toho může být na dosažení očekávaného brzdného účinku potřeba zvýšené úsilí vyvíjené řidičem na brzdový pedál,“ píše se ve zdůvodnění ke svolávací akci. Těsnící ventil může být podle informací poškozen vlivem dodatečných aditiv v palivech a v motorovém oleji. Suzuki uklidňuje, že se nestane, že by brzdy zcela selhaly.

Konkrétně se svolávací akce týká vozidel Suzuki, které byly vyrobeny v letech 2015 až 2022:

  • Swift typ AZ s motorem K10C a K14C.
  • Baleno typ EW s motorem K10C
  • Vitara typ LY s motorem K10C, K14C a K14D
  • SX4 S-Cross a S-Cross typ JY s motory K10C, K14C a K14D.
Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru