porsche_911-991

Máte Porsche 991 z počátku výroby? Může se stát, že vám upadne zadní světlomet

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: Porsche - 5. 4. 2022


Auta se před zahájením sériové výbavy testují, najíždějí spoustu testovacích kilometrů, aby byly odhaleny ideálně všechny potenciální problémy. Ale to se nepovede vždy. Třeba Porsche 991, tedy předchozí generaci 911, upadávají za jízdy zadní světlomety.

Jeden z nejnovějších příspěvků, který upadlé zadní světlo na Porsche 991 ukazuje, se před pár dny objevil ve facebookové skupině ‚Porsche 991 Enthusiasts‘. Uživatel Craig Swallow tam poslal fotku svého auta, kde je vidět poškozený zadní nárazník i blatník a chybějící levý zadní světlomet.

Craigův popisek říká, že jel s autem po dálnici A1 nedaleko Yorkshire ve Velké Británii, když se mu najednou rozsvítila informativní hláška, že má zkontrolovat žárovky v levém zadním světlometu. Když zastavil, aby je zkontroloval, zděsil se. Jeho zadní světlo totiž na svém původním místě nebylo, místo něj tu byla díra do blatníku a v okolí poškozený lak od toho, jak se tam světlo houpalo, než upadlo.

Přečtěte si také:  Ken Block představil monstrum, se kterým chce zdolat Pikes Peak. Jeho výkon i jméno jsou všeříkající

Podle reakcí pod příspěvkem, ale také třeba na diskusním fóru Rennlist Forum se nejedná o nic úplně výjimečného. Světlomet v blatníku drží jen na tenkém plastovém držáku, který se prý často láme. Týká se to exponátů Porsche 991, které se vyrábělo mezi lety 2011 až 2016, ale jen z počátku výroby. Porsche tento problém vyřešilo v roce 2013, kdy plast doplnilo plíškem. Ten sloužil jako pojistka, kdyby se právě tento plastový držák zlomil.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek