Co máte v plánu 17. a 18. srpna 2012? Nechcete si udělat výlet do Monterey v Kalifornii? Bude se tu konat aukce opravdu luxusního vozu. A o čem, že to mluvím? O Astonu Martin DB3S Sports Racing z roku 1955 s číslem podvozku 118. Celý vůz nejen, že je opravdu v originálním stavu, tedy s původním motorem a karoserií, ale také je k vozu kompletní dokumentace. Tam jsou uvedeni všichni majitelé za posledních 48 let. A ještě jedno číslo pro vás mám. Tento kousek je třetí z dvaceti vyrobených kusů a poslední (aktuální) majitel je z Nizozemí.

Tento Aston Martin v sobě ukrývá třílitrový řadový šestiválec, který se chlubí výkonem 210 koní při 5 500 otáčkách za minutu. Dvě vačkové hřídele, trojice Weber karburátorů, čtyřrychlostní převodovka, nezávislé zavěšení předních kol..to vše jsou technická řešení, která z tohoto vozu dělají takový skvost. Každý detail, každá součástka do Astonu prostě sedne.

Poku jde o závodní historii tohoto vozu, tak vězte, že v roce 1956 obsadil vůz s tehdejším majitelem druhé místo v závodě v Goodwoodu a první místo na závodech v Zandvoortu. Stejné umístění zopakoval v Zandvoortu majitel s vozem i o rok později. A v roce 1957 to byl jediný závod, kterého se zúčastnil.

V posledních několika letech byl vůz z části zrenovován a doslova uklizen do garáže. Až loni s ním majitel získal první místo ve své třídě na slavné přehlídce v Pebble Beach.

Pokud jsme vás dost nalákali a vy vyrazíte směr Kalifornie s odhodláním si tenhle kousek přivézt, tak si s sebou zabalte zhruba čtyři miliony dolarů. Dle organizátorů aukce by se cenovka níže dostat neměla… 🙂

-AR-