Maserati uvedlo speciální edici dvou modelů věnovanou ženě, která se jako první kvalifikovala do F1

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Maserati - 17. 10. 2022


Jakkoliv je svět F1 doménou hlavně mužů, byly tu a tam ženy, které se do něj úspěšně kvalifikovaly. Tou vůbec první byla Maria Teresa De Filippis, na jejíž počest se Maserati rozhodlo věnovat dvě speciální limitované edice modelů Ghibli a Levante. Jejich název je F Tributo Special Edition.

Na první pohled zaujme hlavně model Ghibli, který dostal na dnešní dobu až neskutečně svítivě oranžový lak s názvem Arancio Devil. A má to důvod, kterým rozhodně není nepřehlédnutelnost této barvy. Marii se totiž přezdívalo “the she-devil“, tedy ďáblice. Druhý model, tedy SUV Levante, je šedivý, což má odkazovat na barvu asfaltu na závodních okruzích, ovšem ani v tomto případě designéři na pár svítivě oranžových detailů nezapomněli.

Oba modely dostaly 21palcová kola, kdy v případě Levante F Tributo Special Edition jde o disky Anteo a v případě Ghibli F Tributo Special Edition o kola s označením Titano. A i v tomto případě si designéři hráli s barvami. Šedá auta dostala leskle černá kola, oranžová zase specificky šedá, kdy barva nese označení Grigio Opaco. Interiéry jsou vždy čalouněny kůží, ale i zde se liší barevně. V jednom případě hraje prim černá, v druhém hnědá. Sedadla pak doplňuje oranžové nebo kobaltové prošívání a interiér řada karbonových doplňků. O ceně se automobilka nezmínila.

A my ještě dodáme, že De Filippisová byla v závodním světě mužů jako doma. Na podzim roku 1955 se stala účastnicí 39. ročníku závodu Targa Florio a to za volantem Maserati A6GCS. A rozhodně se jí nevedlo špatně! Celkově byla devátá a ve své třídě dokonce čtvrtá. A jen o tři roky později se kvalifikovala do světa F1.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru