Martin Kolomý testoval v Rusku. Dostal pozvánku od továrního týmu Kamaz

Autor: Radim Plachý - Zdroj: F1Sport, instagram.com, youtube.com - Ilustrační foto: Buggyra - 7. 3. 2023


Český závodník Martin Kolomý se před pár dny v Rusku zúčastnil akce s názvem Kamaz-Master International Ice Race, v rámci které se posadil za volant závodních kamionů z ruské tovární stáje. Kamiony řídil po boku dvojnásobného vítěze Dakaru Dmitrije Sotnikova, bývalého pilota F1 Nikity Mazepina a čínského jezdce Chou Chung-ninga.

S tím, jak Rusko zahájilo válečný konflikt na Ukrajině před rokem, spadlo na černou listinu. A to nejen politicky a obchodně, ale i sportovně. Tamní sportovci se nemohou účastnit žádných závodů a platí to samozřejmě i pro motorsport. Dlouholetý vítěz závodů Rallye Dakar, tedy tovární tým Kamazu, se tak letos nejtěžšího závodu světa nemohl účastnit, ale doma v Rusku aktivity neomezil.

Akce Kamaz-Master International Ice Race se konala na zamrzlé řece u města Naberežnyje Čelny ležící na východ od Kazaně. Prohánělo se tu několik generací závodních kamionů Kamaz, přičemž nechyběla ani ta, která vyhrála Rallye Dakar 2022. Za volantem seděli nejen Dmitrij Sotnikov, ale i bývalý pilot formule 1 Nikita Mazepin, čínský závodník Chou Chung-ning a právě i Čech Martin Kolomý.

„Jsem moc rád, že zde mohu být, protože členové týmu Kamaz jsou moji kamarádi a děkuji jim za pozvání,“ komentoval ve videu svoji účast na této akci Martin Kolomý. Objevují se také spekulace o tom, že by se český pilot mohl objevit v závodě za volantem Kamazu na Rallye Hedvábná stezka.

https://www.instagram.com/p/CpKz9kTIqFy/

Štítky: , , ,

52 názorů na “Martin Kolomý testoval v Rusku. Dostal pozvánku od továrního týmu Kamaz”

 1. Víte prd a plácáte. Jednání o spolupráci s Kamazem začalo před třemi lety. Firma JIPO Car nemá s touto akcí nic společného, pan Kolomý si kombinézu kdysi koupil, a běžně (nejen nyní) ji používá. Kdyby si zdejší kritici jeho účasti na akci k 35 letům týmu Kamaz zjistili, kolik zemí a jednotlivců ve světě čile a aktivně obchoduje, a v řadě oborů s Ruskem spolupracuje, asi by se divili. Fascinuje mne, jak některé jedince medializace problematiky deformovala. Pan Radim Plachý napsal zprávu, kde udržel trend „objektivních“ médií v duchu doby. A horda moralistů jako je např. pan Jarda a především naprosto šokovaný pan Tomáš pak plácají nesmysly, aniž by znali problematiku, která se této skutečnosti týká.

  1. Jeníku,více,méně souhlasím.V dnešní době lidé míchají jablka s hruškami.Tudíž plést politiku do sportu,je dle mého úhlu pohledu špatně.Vynechám-li politickou situaci,tak za mě,si špičkový řidič, zaslouží řídit špičkový stroj.Nevěnuji se sportovnímu (fandění),ale vše má různé úhly pohledu a ztrácí se kritické myšlení.

 2. doufám, že jim tam toho kamaze taky převrhne.. ze je buran jsem věděl, ale toto je moc.. slušný člověk se s ruskou propagandou nekamarádíčkuje – a toto je další nálož pro ruskou propagandu ve stylu: češi se s námi kamarádi, ale jejich protiruská vláda jim v tom brání.

 3. No za současné situace to asi nebyl šťastný tah, ale jestli by se podařilo posadit Kolomeho do Kamazu na příští Dakar, tak to by byl masakr, no ne?

 4. Měli by jste se vy všichni, co říkáte že co je ruské – je špatné už konečně probudit. Je to každého věc jak žije svůj život a co v něm dělá. Tady v Česku vládne ukrajinský zfanatizovaný názor naší vlády, pokud ho někdo nesdílí tak je vrah, dezolát, ničema a další nesmysly. Vy co tohle papouškujete tak jste ty největší hlupáci kteří si nevidí na špičku vlastního nosu, pokud se vám nezamlouvá že byl Kolomý v Rusku tak si dejte doma brambůrky a šoupejte nožičkama.

  1. Ale jdi, Ty brepto. Když se oprostíme od otázky války, tak tam jde jenom o prachy, tak tady nemoralizuj, soudruhu

  2. jasné, že všechno ruské špatné není, ale vyjmenuj mi tady aspon 10 dobrých věcí, který bys rád viděl i u nás.

  3. Jste sprosté, Jailes. Hloupé, jak vypichujete osobní svobody. Že je každého věc, co v životě dělá? Třeba si myslíte, že zabíjet jiné patří též do osobních svobod?
   Asiat, který doma páře soby, má právo, vyplývající z pozice svobodného Rusa, párat břicha Ukrajinců, střílet válečné zajatce, znásilňovat a rabovat na území jiného státu?
   Vy byste si do státu, plného s válkou a agresí souhlasných občanů, jel pro prachy?
   Jak byste tam chtěl s těmi vrahy sfouknout názor kulturního Evropana na zabíjení lidí na území jiného státu?
   Nebo jste prostě jiný, než my, Evropané?
   Podle vašeho názoru si vydělat prachy u gangstera je legální, vyplývá to z vašeho pojetí osobních svobod.
   Měl byste se nechat vyšetřit na lehátku, hňupe

   1. Je obdivuhodné, kolik lidí je naprosto zblblých protiruskou propagandou. Ještě chybí, aby Zelenský začal tvrdit, že je v Rusku (s životní úrovní vysoce převyšující tu ukrajinskou) nedostatek takový, že tam pojídají nemluvňata. Je patrné, že mnoho lidí v Česku trpí komplexem méněcennosti. Vidí, jak západ EU jimi jako všemi Slovany pohrdá a tak si ulehčují nadáváním na Rusko.
    Proč si neposlechnou třeba tiskovku generála z Pentagonu, který americkým novinářům vysvětluje pomalý postup ruské armády tím, že ruská armáda bere velký ohled na civilisty.

   2. Rezek- rád bych znal váš názor na
    zabíjení Vietnamců, Iráčanů, Libyjců, Syřanů a mnoha jiných národů americkými vojsky.

  4. narodil jsem se 1968 a za rusáků rodiče mi do hlavi nic necpali.žil jsem v milovicích stou svoločí a vím čeho jsou schopny tak mi ta y nemoralizujte o 5ti slušnej rusáků vždi
   ´t ukrajina je stejná jako rusko z východu nepřichází nic pozitivního

  5. narodil jsem se 1968 a za rusáků rodiče mi do hlavi nic necpali.žil jsem v milovicích stou svoločí a vím čeho jsou schopny tak mi ta y nemoralizujte o 5ti slušnej rusáků vždi
   ´t ukrajina je stejná jako rusko z východu nepřichází nic pozitivního

   1. O Vaší urovni a inteligenci svědčí Vaše čeština. Už nikam nic nepište. Kdyby nebylo Rudé armády, dnes tu nejsme.

  6. Ty buransky rusaku , co kdyby jsi sklapnul !!! Takový jako jsi ty a tobě podobný ,bych s chutí poslal do gulagu !!!

 5. Osobně si myslím, že po tomto výstupu pana Kolmého v Rusku by se od něj měli všichni sponzoři z EU trhnout a přestat s ním spolupracovat. A pokud se jeho sponzoři od něj netrhnou, pak je třeba abychom my spotřebitelé nekupovali výrobky a služby od těchto firem (sponzorů). Aby sponzoři pochopili, že nejsme ochotní podporovat firmu (kupovat její výrobky), která podporuje někoho, kdo svým chováním fakticky podporuje (ať již vědomě nebo nevědomě) současnou Ruskou putinovskou politiku a propagandu pomocí týmu Kamazu.

  PS. vycházím z předpokladu, že infomrace v článku jsou pravdivé

  1. Pane Jardo, klidně Vám dám peníze na samopal a odvezu na ukrajinské hranice. Na frontě pak po boku vrahů civilistů z pluku Azov můžete Putino vi ukázat jakej jste hrdina. Ale Vaše zahnědlé trenýrky z vnitřní strany nikde neukazujte .

   1. Vy už trenýrky máte hnědé teď a ani jste nikde nebyl. Já Vám přidám i na náboje, když zavřete pusu😂

  2. Firma Kamaz dodává auta armádě nebo na těch fotkách vidíte jiné značky tudíž největší sponzor je gdo každej má právo na svůj názor ale taky za něj odpovídá pan Kolomý byl a bude ….. To už je na vás díky a nashledanou Mojmir

  3. Winkler ivo

   Jardo Jardo to cos zde napsal je výplod chorého mozku který zatahuje sportovce do politiky. Je mé z těchto článku na blíťi.

  4. Předpoklad, že české sdělovací prostředky přinášejí o občanské válce do které se na straně rusky mluvících Ukrajinců (asi 50% obyvatel Ukrajiny) zapojilo Rusko a na straně ukrajinsky mluvících Ukrajinců (asi 45% zfanatizovaných obyvatel Ukrajiny) zapojily státy NATO a vazalové USA , svědčí o veliké naivitě.
   Už dlouho se USA snaží o podrobení si Ruska a podařilo se jim dosáhnout toho, že teď proti sobě bojují dva slovanské národy. „Západu“ se přitom radostí tetelí srdíčko.

 6. Myslím, že je to v naprostém pořádku. Pan Kolomý se chová jako profesionál a ne jako žádný agitátor. A co se týká politiky, tak proč je u nás káždému vnucován nutně jeden názor? Máte hlavu, tak přemýšlejte a dělejte jak si myslíte, že je to správné.

 7. Usa válčila v Syrii Libyi Afganistánu Iraqu Iránu Jugoslávii , podporují s Německem a Francií válku v Jemenu 400 tis obětí války , nebudeme se bavit ?

   1. To jsou oficiální sdělení vlády USA. Vláda USA se netají tím, který stát napadla, to jen MIREKSX je poněkud omezený (nebo provokatér).

  1. Tady je zase nacintáno od čecháčkovskýho fašistickýho xindlu. Ohnutí emérický otroci tu hlásají lživou anglosaskou propagandu, z blití.

 8. Naprostá ostuda. I kdybych byl s ruskými závodníky super kamarád, tak na tohle bych se určitě vykašlal. Prokop dělá ostudu celé ČR!

  1. Proč tu všichni komentující musí míchat motorsport s politikou nechápu. Možná by chtělo pár dní nesledovat tu propagandu z médií jak je všechno ruský špatný….

   1. No, možná to je tím, že Kamazy jsou na Dakaru díky proruské propagadně. A v případě ruských kamazů jde právě o politiku. Možná, kdyby Putin nemíchal politiku s motosportem tak by to nikoho nenapadlo. Už je ti to jasný?

    1. KAMAZy dokazují, jak vynikající nákladní vozy v Rusku vyrábějí. V čestném boji je na závodním poli nikdo neporazí a tak se musí použít politika. Jako i v jiných sportech.

  2. Jste hňup co nikdy nic nedokázal, a proto vás nikam nezvou
   Tak nezávidte. A nepomlouvejte.

 9. Dobrý den, to jsem v naprostém šoku. Je to vůbec možné???!!! Že pan Kolomý je vo… to je jasné, ale pokud má na sobě dres Jipocaru a pan Prokop se za to veřejně neomluví a neukončí jakoukoliv spolupráci s p.Kolomým, tak ať se vezmou za ruce a odstěhují se do R…. . Také si myslím, že pokud toto neproběhne, tak p. Prokop nemá právo reprezentovat Českou Republiku, neboť je to podpora teroristického státu.
  S pozdravem.
  Tomáš

  1. Tu kombinézu má ještě z doby,kdy měl jet s druhým autem od Prokopa. Pochybuji,že o tom M.Prokop vůbec věděl, že Kolomajz je v rusku a vůbec nechápu, proby se měl omlouvat,když spolu už nekolik let nespolupracují.

  2. Tomáši proberte se konečně. Kde jste byl, když NATO v čele s USA bombardovalo jiné státy? Jé já vím nebo nevím? Proč proboha mícháte sport s nějakou agresí? Sport má sbližovat ne ubližovat. Proč? Dokážete vůbec pochopit ten nesmysl.

  3. A ty se odstěhuj do Bohnic fanatiku. Nechtěl bys je rovnou zavřit i s tim fotografem co to fotil asi před pěti lety.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru