MAREK_EBEN-CITROEN_C5_AIRCROSS_PLUG-IN_HYBRID

Marek Eben bude jezdit novým plug-in hybridem Citroën C5 Aircross

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Citroën - Tisková zpráva - 18. 11. 2021


Marek Eben vyměnil svůj SUV Citroën C5 Aircross za novější SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid, první dobíjecí hybridní vůz značky Citroën. Bude tak řídit v pořadí již 12. Citroën v řadě. Užívat si bude ekologičtější verzi motoru Hybrid 225 ë-EAT8, která kombinuje přednosti 100% elektrického pohonu výhodného zejména při každodenních cestách po městě, s všestranností a nezávislostí, které na delších trasách poskytuje spalovací motor.

Prvním vozem značky Citroën, který si známý herec, moderátor a v neposlední řadě také hudebník, pořídil, byl před víc jak 20 lety Citroën BX a od té doby je této značce věrný.
Kromě designu je jedním z důvodů, proč má tyto vozy v oblibě, i potřeba měkkého podvozku a dostatečně velkého zavazadlového prostoru.

Přečtěte si také:  Marek Eben vyměnil C5 kombi za C5 Aircross. Je to už jeho 11. Citroën

SUV Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid je stejně jako modely se spalovacími motory vybaven systémem odpružení Progressive Hydraulic Cushions, který tlumí veškeré nedokonalosti na cestách a navozuje dojem, že vůz se nad nerovnostmi vozovky vznáší. Zároveň zajišťuje vynikající dynamiku a stabilitu vozu. Nové SUV C5 Aircross Plug-in Hybrid je vybaveno víceprvkovou zadní nápravou, díky níž je možné dosáhnout bezkonkurenčního jízdního komfortu.

Test Citroën C5 Aircross Shine Hybrid 225 e-EAT8 (2021)

„Když onemocněla moje žena, hledali jsme vůz, který by nebyl tvrdý a kam by se nám pohodlně vešel invalidní vozík. Zkusili jsme všechny možné značky, pak jsme sedli do Citroenu a nebylo co řešit. Nyní mám v garáži nainstalovaný wallbox a dobrý pocit z toho, že po Karlových Varech jezdím s nulovými emisemi,“ uvedl známý moderátor.

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid jsou v nabídce od 920 000 Kč.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek