mansory-mercedes-benz_tridy_s-tuning- (4)

Nový Mercedes-Benz má poměrně decentní design, který úplně volá různé úpravce, aby se mu pověnovali. Jestli je pak výsledek lepší nebo horší, je na posouzení každého z nás. Dalším do party, který se na nové eSko podíval, je Mansory. A opět na to nešel nijak divoce.

Nová generace Mercedes-Benzu třídy S (W223) dostal od Mansory několik designových úprav, ale i vyšší výkon. Podle slov německého tunera se esku snažil dát elegantní vylepšení a je pravda, že oproti tomu, co je schopen s auty občas vytvořit, je to decentní.

Přečtěte si také:  Brabus 500 je upravené nové esko. Z benzinového šestiválce dostal 500 koní

Na auto putovaly díly z karbonu. Jde o přední spoiler pod nárazník a nástavce prahů. Pak vám dá ovšem vybrat ještě ze dvou typů u spousty dalších dílů: mřížek v předním nárazníku, nástavců blatníků, difuzorů, střešních spoilerů, ale i odtrhových hran na víko zavazadelníku. Vybírat ale můžete také ze tří typů litých kol a dvou typů krytů vnějších zpětných zrcátek.

Mansory nabízí i úpravu interiéru, ačkoliv na propagačních fotkách jej neukazuje. Můžete mít kompletně přepracované čalounění s výběrem z nepřeberného množství barev. A to i na koberečky. Nový může být také sportovněji tvarovaný volant, ale i hliníkové nástavce pedálů.

Přečtěte si také:  Bussink GT R SpeedLegend je upravený Mercedes-AMG GT R. Vznikne jen pět kusů

Co se motoru týká, nabízí Mansory zvýšení výkonu pro motory S 400 d a S 500, přičemž jde o kombinaci chiptuningu a nového výfukového potrubí. V případě naftového řadového šestiválce se výkon zvýší ze sériových 243 kW/330 koní a 700 Nm na 294 kW/400 koní a 837 Nm. U benzinového šestiválec jde o změnu z 320 kW/435 koní a 520 Nm na 392 kW/533 koní a 629 Nm.