manhart_performance_crt_800-porsche_cayenne_turbo_coupe-tuning- (1)

Manhart Performance upravil Porsche Cayenne Coupé. Dal mu 800 koní a zlaté doplňky

Od Pavel Srp | Zdroj a foto: Manhart Performance - 15. 5. 2022 0

Německý úpravce Manhart Performance je znám hlavně pro úpravy modelů BMW, tentokrát se ale podíval na Porsche Cayenne Coupe. A i tentokrát z toho vyšla zajímavá úprava přesně ve stylu úpravce.

Výsledkem úpravy Porsche Cayenne Coupé Turbo je auto, které německý tuner pojmenoval jako Manhart CRT 800. Jak samotná název napovídá, původní motor byl posílen ze sériových 404 kW/550 koní na výsledných 800 koní. Točivý moment vidlicového čtyřlitrového osmiválce s dvěma turbodmychadly vzrostl ze 770 Nm na 1090 Nm. Může za to výměna obou turbodmychadel za nová, jiný intercooler a několik dalších drobností, které završil chiptuning. 

Přečtěte si také:  MH1 350 je upravené BMW M135i xDrive. Dostalo vyšší výkon i decentní změny vzhledu

Nechybí samozřejmě ani zcela nový kompletní výfukový systém s klapkami, jenž je zakončen masivními 100mm koncovkami. Ty mohou mít buď povrch pokrytý keramikou anebo karbonem.

Manhart Performance nabízí i možnost výměny sériových katalyzátorů za sportovní, stejně jako odstranění filtru pevných částic, ale to jsou úpravy, které nejsou schváleny pro provoz na pozemních komunikacích.

Německý úpravce upravil vzduchové odpružení, snížil ho o 35 mm a do podběhů nainstaloval větší 22″ disky s deseti paprsky. Ty mají vpředu šířku 10,5 palce, vzadu dokonce 11,5 palce.

Přečtěte si také:  Máte Porsche 991 z počátku výroby? Může se stát, že vám upadne zadní světlomet

Designové úpravy jsou decentní a přesně ve stylu Manhart Performance. Základem je černá barva karoserie, kterou doplňují zlaté polepy a doplňky. Úpravce chystá doprodeje ještě karbonové aerodynamické prvky. Bude možné koupit karbonový spoiler pod přední nárazník anebo difuzor do zadního nárazníku.