Nové BMW M5 nám před pár týdny prošlo rukama, a ještě dnes máme z jeho síly, chuti pohazovat zadkem a dokonalého zpracování lehkou, ale velmi příjemnou husí kůži. A ten zvuk! Když se ten báječný osmiválec probral k životu, bylo všem v okruhu minimálně pěti kilometrů jasné, že tohle není hračka pro děti… A co si budeme povídat, 600 koní opravdu není pro každého…

Je vám tedy asi jasné, že když se tahle německá bestie postaví na start závodu ve sprintu, bude jen těžko hledat soupeře. A rozhodně ho nebude hledat mezi malými nákupními taškami s dieselem pod kapotou. Tedy, alespoň to jsme si mysleli. Podle videa, které je výše, je to ale úplně jinak.

Deklasovat fantastické BMW M5 v něm totiž zvládl i SEAT Arosa, tedy to nejmenší auto, které španělská značka v novodobé historii vyráběla. Je to taková nákupní taška, která nikdy nijak neoslňovala výkonem ani jízdními vlastnostmi. Když se ale takový prcek dostane do rukou nadšence do rychlosti, nastane hotové, v tomto případě naftové peklo.

Bohužel neznáme podrobnosti o úpravě Arosy, ale výkonově na tom vlastně nemusí být stejně jako BMW. Hodně totiž bude těžit z její muší hmotnosti. Ale to jen spekulujeme.