mclaren-p1-gtr-mcdonalds-video

Majitel McLarenu P1 GTR dostal hlad, tak si s autem zajel do fast foodu

Autor: Pavel Srp - 18. 1. 2019


McLaren P1 je poměrně vzácný supersport, vždyť ho bylo vyrobeno pouze 375 kusů. Ještě vzácnější je však se 40 vyrobenými kusy jeho verze GTR. To mělo být auto určené výhradně na okruh, ale existuje i pár upravených kusů, které mohou na silnice. Třeba tento, s nímž si majitel zajel i do fast foodu.

McLaren P1 GTR je auto z přísně limitované edice, jejíž prodej byl také velmi pečlivě regulován. Koupit si ho totiž mohli pouze vybraní majitelé „obyčejného“ McLarenu P1. Poháněn byl hybridní pohonnou jednotkou s celkovým výkonem 735 kW/986 koní, což je o 62 kW více než v P1. Zrychlit z 0 na 100 zvládne auto za 2,4 sekundy a jede až 362 km/h. A i toto jsou hodnoty lepší než u výchozí verze. Je to způsobeno i tím, že z auta zmizely některé komfortní prvky, jenž jsou pro sportovní jízdu zbytné a jen zvyšují hmotnost.

Jeden zelenožlutý McLaren P1 GTR se ukázal i na akci s názvem Heveningham Concours v červenci 2018. Nestál ale mezi exponáty, nýbrž na návštěvnickém parkovišti. A tady pak předvedl na travnaté ploše i několik donutů. Mimochodem je to velmi exkluzivní výstava klasických automobilů.

Zajímavější je ale jeho výlet do McDonald’s, kde tohle auto vypadá tak trochu nepatřičně.

Úvodní video nás nechá poslechnout i parádní zvuk motoru a výfuků, stejně jako si v něm tohle žlutozelené auto můžeme důkladně prohlédnout. Pokud si ho posunete někam k času 5:10, pak si můžete užít i zvuk z interiéru při jízdě.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek