V Pebble Beach se o víkendu prodal za 2 miliony dolarů druhý vyrobený McLaren P1

Autor: Anina Russová - 23. 8. 2016


Na světě není moc aut, po kterých by byl i přes jejich takřka až nesmylsnou cenovku takový hlad. Jedním z nich je ale jistě McLaren P1. Když se před nedávnem dražil poslední vyrobený kus pro USA, částka se vyšplhala do neskutečných výšin. V rámci výstavy v Pebble Beach se dražil další jeden kousek.

McLarenů P1 se vyrobilo jen 375 kusů, přičemž ten první vyrobený zůstal v majetku automobilky Ten, který se však nyní chystá do prodeje, nese číslo podvozku 000002. Jde tedy o vůbec první vůz nabídnutý ke koupi veřejnosti. I to jeho cenu šroubuje vzhůru. Původně byl vůz prodán zákazníkovi v roce 2014 a v té době nesl klasické lakování karoserie. Jenomže pak automobilka nabídla některým majitelům modelu P1 možnost auto předělat do takřka pouze karbonového provedení. Majitel neváhal a tak svou P1 poslal na tři měsíce zpět do továrny, aby se mu vrátilo zelené karbonové monstrum.

Zelený odstín se jmenuje British Racing Green a promítá se jak do interiéru, tak i na 19palcová přední a 20palcová zadní kola. Navíc právě tato barva karbonu znovu zvyšuje hodnotu auta, protože takto zelený je jen a pouze tento kus. Najeto má 576 mil (927 kilometrů) a je ve fantastickém stavu. A ta cena? Prodejce odhadoval prodejní částku někde mezi 2,5 a třemi miliony dolarů, auto se nakonec prodalo za 2,035 milionu dolarů (v přepočtu necelých 50 milionů dolarů).

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru