odtah-auta-na-vleku- (2)

Majitel auta dostal pokutu za rychlost. Jeho auto ale jelo na odtahovce

Od Anina Russová | Zdroj: EasyRad - Ilustrační foto: Pavel Srp - 30. 5. 2022 3

Radary jsou neúprosné a jakmile řidič s autem překročí v jejich přítomnosti rychlost, vše zachytí a úřad následně pošle pokutu. Tento postup je standardní na celém světě, Francii nevyjímaje. Jenomže tamní radar zachytil přestupek auta, které jelo na odtahovce. Radar za to ale nemůže. Problém bude v lidském faktoru, především u úředníků, kteří za to opravdu poslali pokutu majiteli auta.

K tomu poněkud bizarnímu přestupku došlo 12. května 2021 na dálnici Peripherique, která vede kolem Paříže. Dle záznamu z radaru jel Alpine A110 v úseku, kde je povoleno maximálně 70 km/h o devět kilometrů v hodině rychleji. A to v půl šesté ráno.

Přečtěte si také:  Dálniční policista si nechával peníze vybrané z pokut. Hrozí mu až pět let ve vězení

Radar zachytil rychlost odtahovky, ale vyfotil auto na ní naložené. To vše se dostalo k pařížským úředníkům, kteří fotku museli vidět a museli si tedy všimnout toho, že v autě nikdo nesedí. A navíc je na první pohled patrné, že po silnici opravdu nejede.

Pařížští úředníci mají ještě horší pověst než ti naši, a tak jim nic z toho nedošlo a automaticky vystavili pokutu. Zajímavostí také je, že tamní radary musí vyfotit auto zezadu, nikoliv z přední strany. A úředníky do očí netrklo ani to.