ferrari-roma-policie

Dálniční policista si nechával peníze vybrané z pokut. Hrozí mu až pět let ve vězení

Autor: Anina Russová - Zdroj: Generální inspekce bezpečnostních sborů - Ilustrační foto: Policie ČR - 28. 5. 2022


Jakkoliv mají policisté hlavně pomáhat a chránit, mezi jejich práci patří i vybírání pokut. Jeden z nich se ale rozhodl, že si bude pokuty nechávat pro sebe. Dobře to pro něj nedopadlo.

Podle vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) byl policista zařazen k dálniční policii Plzeňského kraje. Jenomže od ledna do října loňského roku si měl z vybraných pokut pro své potřeby nechat 20 000 Kč. To jsou ale jen dokázané peníze, ve skutečnosti to mohlo být mnohem víc.

Z vyšetřování vyplynulo, že si měl vytipovat dálnici D5, a především řidiče z cizích zemí. Ty zastavoval za přestupky, čímž ale jeho práce typického policisty končila. „V minimálně pěti případech v informačním systému přestupkové jednání nezaevidoval, nevypsal příkazový blok a peníze si tak měl ponechat pro svou vlastní potřebu. Není vyloučeno, že si tímto jednáním přivydělával delší dobu a mohl si tak přijít na několik set tisíc korun,“ řekla Ivana Nguyenová, tisková mluvčí GIBS.

Na základě vyšetřování bylo s policistou 11. března zahájeno trestní stíhání. Podezřelý je ze zneužití pravomoci a v případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru