Automobilka Porsche slaví se svým modelem 911 Turbo kulaté čtyřicáté narozeniny. A kdo jiný by při srovnání první a poslední generace měl sedět za volantem, než Magnus Walker. Asi neexistuje nikdo jiný, kdo Porsche tolik miluje, obdivuje a kdo jich tolik vlastní.

Porsche 911 Turbo je legenda, která má své milovníky i odpůrce. A i když se za dobu jeho existence mnoho změnilo, jeho brutalita je stále stejná. Pojďme se podívat na první a poslední z nich. Vzduchem chlazený motor se v průběhu času přeměnil na vodou chlazený, zvýšil se objem, výkon stoupl prakticky na dvojnásobek a pohon kol se rozšířil ze zadní nápravy na obě nápravy. Ty dnes obsluhuje sedmistupňový automat, ale v dobách svého vzniku se o to staral pětistupňový manuál. Změny jsou to velké, ale související s pokrokem doby. Obě varianty vám ale vezmou dech, obě vás dostanou a během vteřinky zatlačí do sedačky tak, že budete hned vědět s čím máte tu čest.

Je to legenda, stejne jako Magnus Walker. Vychutnejte si video, kde se vám tenhle chlapík, co nikdy nesundavá kšiltovku představí jak za volantem Turba z roku 1975, tak toho úplně nového. Řeknu vám, jen těžko vybrat to lepší. Nebo vy snad máte jasno?