Pokud se pohybujete po pražské severojižní magistrále, dejte si dobrý pozor na rychlost! Mezi Vinohradskou ulicí a Hlávkovým mostem bylo doposud povoleno jet rychlostí maximálně 70 km/h. Ovšem se startem školního roku zde úřady změnily rychlost na maximálních 50 km/h. Odůvodňují to plynulostí provozu, snížením hluku a větší bezpečností.

Nově je tak na celé magistrále rychlost sjednocena a TSK Praha pro agenturu ČTK řeklo, že doufá, že to mimo jiné přinese menší následky dopravních nehod. Navíc je mezi Vinohradskou ulicí a Hlavním nádražím v plánu výstavba chodníku a nižší rychlost by měla zamezit případným úrazům pracovníkům, kteří budou mít výstavbu na starosti.

Ovšem pastí může být pouze odstranění dopravního značení, které ještě donedávna upozorňovalo na maximální rychlost 70 km/h. Upozornění na 50 km/h byste tam hledali marně. Podle města není potřeba, protože se tato komunikace nachází uvnitř města a pokud není stanoveno jinak, platí vždy 50 km/h.

Pokud tedy v místě jezdíte často a většinou po paměti, může vás to stát pár stovek korun, které odvedete do městské pokladny. A to za to nestojí, takže nohu z plynu.