Luxusní a neprůstřelné. Kanadská firma upravila BMW X7, ale na první pohled nic nepoznáte

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Inkas Armored Vehicle Manufacturing - 22. 2. 2021


Obrovské BMW X7 je SUV, které v sobě spojuje spoustu prostoru a ještě více elegance a luxusu. Fakt je, že není pro každého, ale osobně musím přiznat, že X7 rozhodně patří mezi ta nejlepší auta svého druhu. A není se co divit, mnichovská značka velká auta umí, ovšem stále je tu jistá sorta lidí, pro které je to, co vyjíždí z bran továrny, svým způsobem málo. A pro ty je tu kanadská společnost s dlouhým názvem Inkas Armored Vehicle Manufacturing.

Tahle společnost si velké BMW X7 vzala do parády a pořádně ho upravila. Jen ta jejich práce, a že jí bylo opravdu hodně, není na první pohled vůbec vidět. Zní to paradoxně, protože úpravy se přece dělají proto, aby vidět byly, ovšem v tomto případě je vše přesně tak, jak má být.

Vydrží i dva granáty najednou

Až druhý pohled na auto totiž prozradí, že prošlo radikální úpravou týkající se bezpečnosti. Prakticky je z něj obrovský neprůstřelný tank, který nejen, že ustojí střelbu, ale dle úpravce by měl zvládnout také útok ručními granáty. To, že je něco jinak, prozradí jen majáky ukryté pod přední maskou, a možná i ztmavená zadní okna. Nic víc. Jenomže právě ta okna nejsou prostě jen polepená fólií, ale jsou několikavrstvá a tím pádem neprůstřelná. A to úplně všechna.

Kromě toho dostalo BMW X7 také speciální čističku vzduchu v interiéru, sirény, funkci nočního vidění, systém kouřových clon, ale také několik technických vylepšení. Má také nový podvozek, který je odolnější a hlavně musí uvézt mnohem těžší auto. Speciální ochranu dostala také baterie a veškerá elektronika v autě, dveře a další díly karoserie pak pancéřování. Je škoda, že úpravce neprozradil konečnou hmotnost. A neprozradil ani cenu vozu, tu prý sděl až vážnému zájemci.

Kvůli zvýšené hmotnosti muselo projít vylepšením také pohonné ústrojí. Úpravce počítá s tím, že zájemci sáhnou po verzi s benzinovým osmiválcem M50i xDrive, kterou jsou schopni naladit na 612 koní (původně 530 koní). Nebrání se ale úpravě verze s šestiválcem 40i, nicméně jeho navýšení výkonu neprozradili. V interiéru se pak nic nezměnilo, stále je to prostorný a luxusní vůz, který uveze šest lidí, přičemž každý má své vlastní sedadlo.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru