Manhart Performance: MHX7 650 Dirt Edition

Manhart Performance je úpravcem, který se specializuje především na vozy BMW. A protože i tato automobilka dnes nabízí řadu velmi zajímavých SUV, není se co divit, že jejich poslední projekt je založen právě na tomto typu auta. A rovnou na vlajkové lodi mezi SUV vozy BMW, tedy modelu X7.

Přečtěte si také:  Test BMW X7 40i xDrive (2020)

Tento obr na kolech patří mezi nejluxusnější SUV na trhu, směle může konkurovat třeba i modelu Cullinan značky Rolls-Royce. Na jednu stranu na něm není moc co upravovat. Vždyť má vše, od luxusně zpracovaného interiéru až po fenomenální laserové světlomety. Jenomže jsou tací, které tak úplně neláká ten lehce okázalý luxus. Zjevně existují i lidé, kteří se s tímto SUV hodlají vydat do terénu, bláta a špíny. A právě těm chtějí v Manhart Performance nabídnout svou verzi BMW X7.

Úpravce se netají tím, že si inspiraci pro tento tuningu vzal u vojenských aut. Proto X7 dostala matně černý polep, jehož součástí je také imitace nýtů, které na oko drží jednotlivé panely karoserie u sebe. K tomu přidal 20palcová kola Black Rhino, která jsou obutá do off-roadových gum Maxxis Bighorn MT-764 v rozměru 305/50. Úpravce si pohrál také s odpružením, které je přizvednuto o asi 40 milimetrů.

Vyšší světlá výška a dobré gumy jsou v terénu základ, ale hodně důležitý je také výkon. Vysoké kopce nebo hluboké bahno se bez pořádného stáda koní překonat nedá. MHX7 650 Dirt Edition, jak se tato verze X7 jmenuje, dostala nový výfukový systém i chiptuning řídící jednotky. Jde o verzi M50i se 4,4litrovým osmiválcem, která se po tuningovém zásahu může pochlubit výkonem 650 koní a točivým momentem 920 Nm. A to jsou hodnoty, které nějaké to bláto opravdu nerozhodí.