Lightspeed Classic 911: odlehčená klasika s novou technikou – foto + video

Autor: Jan Karlík - 31. 8. 2015


Pamatujete si ještě na společnost Singer Vehicle Design? My velice dobře. To, co udělali s klasickým Porsche 911, je prostě paráda. A nebyli jediní, kdo s tímhle receptem přišel. Teď je tu Lightspeed Classic 911, nově postavené vzduchem chlazené Porsche, které využívá moderní techniku ukrývající se ve starém, ale daleko lehčím kabátku.

Lightspeed Classic 911 využívá rozšířenou karoserii modelu 930, má upravený vzduchem chlazený boxer z modelu 964 RS a díky hojnému použití moderních materiálů drží svou hmotnost na pouhých 980 kg! Upravený motor z modelu RS nově disponuje výkonem až 360 koní ležících v maximální otáčkách. Boxer je po úpravě schopný točit až 7 500 otáček za minutu. Nezbývá, než se na tento dokonalý recept podívat na krásném videu, kde hned vedle hlavní hvězdy v podobě Lightspeed Classic 911, září také německý závodník Tim Schrick.

Byť video není nijak dlouhé, z chování vozu čiší úžasná lehkost a ovladatelnost. Táhlé drifty nejsou sebemenším problémem a ten zvuk! Pro tento kousek bychom neváhali vybrat jeden z orgánů a navštívili černý trh. Každá sranda totiž něco stojí. První cenovka začíná na 100 000 eurech, tedy v přepočtu cca 2,7 milionu korun. Plně vybavená a upravená verze si ale vyžádá již 160 000 eur (cca 4,3 milionu Kč).

Berte rychle, nebudou…

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek