liberty-walks-suzuki-jimny (3)

Suzuki Jimny je jako zjevení. Je malý, hranatý a nesmírně oblíbený. Když automobilka ohlásila, že se chystá jeho nová generace, byly na auto pořadníky. Někteří úpravci jej rádi stylizují do většího Mercedes-Benzu třídy G. Ostatně, není se co divit. Obě auta jsou stejně tvarovaná, designový rozdíl je především ve velikosti.

Jedním z takových úpravců je i Liberty Walk. Ten je hodně znám pro své zběsilé úpravy, ovšem v případě modelu Jimny se poměrně držel při zemi. A ačkoliv Jimnyho designem přiblížil právě slavnému „Géčku“, výsledek není nijak přehnaný nebo nevkusný.

Přečtěte si také:  Manhart dal světu více než 600 italských koní v odvážném kabátě. Jejich Alfa Romeo Giulia QV vznikne jen v 10 kusech

Úpravce nabízí nový bodykit v několika verzích. Ta nejdražší vyjde na 6534 dolarů, tedy asi 136 000 Kč. Za to nabídne kompletní předělání designu auta, včetně nové kapoty, upravené střechy, blatníků a nárazníků. Mimochodem, kapota je v tomto případě vyrobená jen z karbonu. Levnější verze bez této speciální kapoty vyjde na 5778 dolarů (120 000 Kč). Bez upraveného nárazníku, kapoty, masky a blatníků pak zbytek jako nárazníky, interiér a kola vyjde na 3186 dolarů, tedy asi 66 000 Kč.

Suzuki Jimny bude zachráněno. Evropské prodeje by měly být opět bezproblémové

Kromě dílů karoserie si úpravce pro zákazníky připravil také nové světlomety včetně LED denního svícení. Nový je také výfuk, který ústí z boku auta. V interiéru pak Liberty Walk vsadili na černou kůži s bílým prošíváním a bíle vyšitým logem značky.

Pod kapotou by se od sériové verze auta nemělo nic měnit. Dle všeho by se tedy o pohon měl starat 1,5litrový hybrid. Chybět by pak neměl pohon všech kol, bez kterého by Jimny přišel o část své duše.