Lewis Hamilton to nemá v posledních týdnech moc jednoduché. Konec letošní sezóny F1 nevyšel dle jeho představ a ze všech stran se na něj valí kritika za jeho ne úplně chlapské chování. To jsou chvíle, kdy to chce změnu. Jedna opravdu velká je podle některých na cestě, ale mezitím je tu i menší.

Tou velkou je fakt, že se už docela nahlas mluví o tom, že Hamilton ukončí svou kariéru pilota F1. Tou malou je pak fakt, že se rozhodl prodat své jedinečné Pagani Zonda 760LH. Auto měl Hamilton od roku 2015 a je jediné svého druhu. Tedy, modelů Zonda 760 jezdi po světě asi dvacet, ale to jeho, s příznačnou zkratkou LH, je jen jedno.

Přečtěte si také:  Bývalý fanoušek Lewise Hamiltona prodává svůj Mercedes-AMG GLE 63 S. Naštvalo ho finále F1

Lewis Hamilton s ním často jezdil, především v Monaku, kde má jedno ze svých sídel. Několikrát se pak o autě vyjádřil v tom smyslu, že je sice krásné, skvěle znějící, ale zároveň naprosto tragické na ovládání. Svůj podíl na tom asi měla i manuální převodovka, kterou je auto vybaveno. A to i přes to, že jeho vůz vychází z modelu Zonda R, který má standardně sekvenční převodovku s řazením pádly.

Zonda prý byla prodána s opravdu malým nájezdem,mluví se maximálně o 1000 kilometrech. Ovšem prodejní cena zůstává tajemstvím. Když ale vezmeme v potaz jedinečnost auta, majitele, jeho původní cenu, která se prý pohybovala kolem 1,6 milionu liber, tedy dnešním kurzem asi 48 milionů korun, levné to pro nového majitele rozhodně nebylo. Nejvíce se spekuluje o částce převyšující 3 miliony liber, tedy více než 100 milionů korun.

Přečtěte si také:  Jediné modré Ferrari F40 bylo v aukci prodáno za rekordní sumu. Majitel zůstává v utajení

Nový majitel si bude vychutnávat sice možná mizerné ovládání, ale také pohon zadních kol, na která je přenášen výkon 750 koní a točivý moment 780 Nm, tedy hodnoty, které produkuje 7,3litrový dvanáctiválec AMG.

Přidat komentář