Jen před pár dny skončila poslední sezóna světa F1, která přinesla nesmírně dramatický závěr. I ti, kteří se jinak o formuli moc nestarají neunikly tomu velkému dramatu mezi Lewisem Hamiltonem, který jezdí pod vlajkou Mercedesu a Maxem Verstappenem z Red Bullu. Až úplně poslední velká cena rozhodla o tom, kdo bude letos mistrem, nicméně právě poslední závod vyvolal řadu kontroverzí.

Jedna z nich se točí kolem ne úplně čistě pojatého závodu přímo ze strany FIA, která měla prý poškodit tým Mercedes, a tedy i Hamiltona. Původně to vypadalo, že se Hamilton s týmem proti průběhu závodu bude odvolávat a podávat řadu stížností, v tuto chvíli se ale zdá, že se nic takového nestane. Hamilton navíc uznal svou porážku a poblahopřál vítězi.

Přečtěte si také:  Očekávaná bitva ve Formuli 1 je tady. Mercedes nebo Red Bull, toť otázka

A právě v tom je potíž. Poté, co 41letý Neil Steele zjistil, že se tým Mercedesu za sebe nebude nijak prát a dohadovat se s FIA, rozhodl se pro vlastní verzi protestu proti tomu, jak letošní sezóna skončila, prodat svůj Mercedes-AMG GLE 63 S.

Dle jeho slov je auto v dokonalém stavu a pro magazín The Sun Neil řekl: „Jako dvorní fanoušek jsem frustrovaný. Hlavně proto, když vidím, že o titulu mistra světa F1 rozhodl za tak nepříznivých okolností ředitel FIA. Důvěřoval jsem týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport a doufal jsem, že se budou tuto křivdu snažit napravit.“

Přečtěte si také:  Lewis Hamilton má problém. Zatáhl politiku a aktivismus do závodů F1 a FIA jej chce vyšetřovat

Dále dodal: „Prodat mé auto je malichernost a vím, že nebude mít žádný velký efekt, ale budu se díky tomu cítit lépe. Jde o princip. Nebudu podporovat tým nebo značku, která staví politiku nad spravedlnost.“ Seele zatím ale nesdělil, kolik by si za svůj vůz představoval.

9 komentáře

  1. Je to všude v každém Motorsportu. Ať F1 nebo autokros.Všude kde je bohužel FIA tak jsou v poslední době jenom potíže a to nesmyslné.Jenom plodí zlost mezi týmy a jezdci.

  2. Ja svuj ford focus z roku 2009 taky neprodam, ale navrhuji, aby sembou vymenil ten mercedes a na truc jezdil v mojem fordu.

  3. Kde se točí moc peněz tam není prostor pro čisté jednání….a byla to už trochu nuda stále stejný jezdec a stáj…..to nikoho nezajímá…..a politika a přiblblé poklekávání .to už tam vážně nepatří….

  4. Byl jsem velkým fanouškem F1 . Jezdil jsem Kraj s R6 gordiny. Od dob kdy Mercedes prosadil u Egelstona změnu motoru a tím vyřadil Ferrari, Renault Ford, jsem skončil. Mercedes motor měl, proto.

  5. Max bude už navždy mistrem světa, který získal titul od stolu. Stalo se, jsem zvědav o kolik fanoušků F1 přijde, po té blamáži se počítám mezi lidi, kteří jaksi ztratili zájem o tento sport!!!

    • F1 už dlouhou dobu není sport! je intrikářská zákulisní špína, pokusy ovlivňování výsledků a trestů, měří se dvojimi metry, někdo může, jiný nesmí, Bylo to vidět v průběhu celé sezony, takže a ž se F1 oprostí od těchto nechutností může se zase říkat F1 sport!

Přidat komentář