Každý rok je to stejné. Jen, co se přiblíží velikonoční volno, začnou policisté upozorňovat na zvýšený počet hlídek na silnicích, a také na všechna možná rizika se svátky spojená. V době těchto svátků totiž na silnice poprvé vyráží řada cyklistů, motocyklistů, ale i svátečních řidičů. To vše bylo letos podpořeno hezkým počasím, které vylákalo ven i ty, kteří by možná jindy zůstali sedět doma.

A to vše, spolu s neukázněnými a bohužel často i opilými řidiči se podepsalo na faktu, že letošní velikonoce byly na silnicích opravdu náročné a to pro všechny účastněné.

Policisté se o Velikonocích zaměří také na bezpečné poutání. Hlavně dětí

Od pátku do pondělí bohužel na českých silnicích zemřelo 6 lidí, což je dvakrát více než během Velikonoc v loňském roce. Neuvěřitelné je, že jen během těchto čtyř dnů policisté řešili 937 větších či menších dopravních nehod. To je podle nás na čtyři dny, během kterých je navíc na silnicích statisticky méně hustá doprava než jindy, opravdu hodně. Při těchto nehodách bylo zraněno na 282 lidí, z toho dva cyklisté a tři motorkáři.

A ještě se vrátíme k dopravním nehodám, respektive k jejich počtu. Ačkoliv ještě před svátky policisté varovali, že budou na silnicích v hojném počtu kontrolovat alkohol, našlo se hned několik řidičů, kteří za volant pod vlivem alkoholu sedli. Dva z nich dokonce bourali a bohužel, jak už to tak bývá, v jednom případě, kdy řidič nadýchal 1,87 promile a havaroval, nebyl zraněn on, ale jeho spolujezdec, navíc vážně.

Celkem policisté zkontrolovali 2301 řidičů. Z toho mělo 57 řidičů nevyhovující technický stav vozidla, dalších 87 řidičů překročilo maximální povolenou rychlost a 28 řidičů nepoužilo bezpečnostní pás nebo nemělo řádně připoutány své děti. Celkem policisté po celé České republice řešili 325 přestupků. 311 z nich na místě a zbytek bude dořešen v rámci správního řízení.