Beetle Sunshine Tour 2017 starts on Friday - Largest Beetle meet

Letošní sraz brouků Beetle Sunshinetour už tento víkend, oslaví 20. výročí modelu New Beetle

Autor: Tisková zpráva - 3. 9. 2018


Beetle Sunshinetour je největším setkáním fanoušků modelů Beetle, New Beetle a Brouk v Evropě. V roce 2018 se festival poprvé neuskuteční v Lübecku, nýbrž ve Wolfsburgu, v samotném středu světa značky Volkswagen. A to z dobrého důvodu, protože v roce 1998 představený New Beetle slaví letos své 20. výročí a navíc byl iniciátorem vzniku první akce Beetle Sunshinetour v roce 2004. Organizátoři proto přemístili setkání do Autostadtu, kde se uskuteční s mottem: „Beetle Sunshinetour to Wolfsburg“. Všechno začne 8. září v 10:00 h. Vyvrcholením programu bude průjezd konvoje všech účastníků s vozy Beetle, New Beetle a Brouk výrobním závodem Volkswagen.

Beetle Sunshinetour má svůj původ v lübecké městské části Travemünde, ležící přímo u Baltského moře. Tam, ve Šlesvicku-Holštýnsku, žije Gaby Kraft, zakladatelka a organizátorka akce Beetle Sunshinetour. Před 14 roky dala podnět k uspořádání první Tour s 60 zúčastněnými vozidly. Gaby k tomu říká: „Bylo to úplně jednoduché. Sama jsem si tehdy koupila vůz Beetle. Ptala jsem se sama sebe: Není přece možné, abych byla jediná, kdo je tímto automobilem nadšená. Musejí přece existovat také další fanoušci. Zkusíme tedy zorganizovat setkání tady nahoře, na severu.“ A tak se také stalo.

Beetle Sunshinetour si stále zachovává přátelský charakter rodinné akce, která však již dávno přerostla do zcela jiných dimenzí. V roce 2017 přijelo na Sunshinetour více než 700 přihlášených vozů Beetle, New Beetle a Brouk a přibližně 4000 účastníků. Tento enormně velký počet vozidel limitovali organizátoři pro rok 2018 na 200 automobilů, protože větší konvoj by přesáhl možnosti organizace plánovaného průjezdu výrobním závodem. Volná místa pro letošní účast na festivalu Beetle Sunshinetour 2018 byla obsazena za necelé tři hodiny po zveřejnění nabídky na internetu.

Jako vždy však budou i v roce 2018 na festivalu Beetle Sunshinetour srdečně vítáni všichni fanoušci kultovních automobilů s kapalinou nebo vzduchem chlazenými motory a značky Volkswagen, a to jako návštěvníci v areálu festivalu přímo vedle Autostadtu Wolfsburg. Stačí dojet podle ukazatelů na volné parkoviště, zaparkovat a pěšky dojít do areálu. Účastníci i návštěvníci společně vytvoří komunitu fanoušků modelů Beetle, New Beetle a Brouk. Všechny tři generace tohoto Volkswagenu, který nelze zařadit do žádné konvenční třídy automobilů, oslovují svým sympatickým designem lidi, vyznačující se pozitivním přístupem k životu a myslí otevřenou světu.

Přečtěte si také:  Volkswagen Caddy Dark Label je speciální designová edice. Sází na černou barvu

V sobotu 8. září čeká na návštěvníky Wolfsburgu velké množství vozů Beetle a setkání s mnoha milými lidmi. Středem pozornosti bude především oslavenec: New Beetle. Volkswagen představil sériovou verzi světové veřejnosti v lednu 1998 na autosalonu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu. A zároveň tím zahájil „Beetlemánii“, směřující od někdejšího dopravního prostředku éry hospodářského zázraku až k nadčasové lifestylové ikoně.

Each year the Beetle Sunshine Tour grows larger and more colorful.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek