Dopravní policie připravila předběžnou analýzu nehodovosti za měsíc březen. Informaci přinesl Český rozhlas. Podle policie jen v březnu zemřelo na našich silnicích celkem 32 lidí. Jde o dva zmařené lidské životy více než tomu bylo ve stejném období v loňském roce. Toto číslo zvedlo i celkový počet obětí za celé první čtvrtletí letošního roku, a to na 93. To je oproti loňskému roku o 7 obětí více.

Ředitel dopravní policie Tomáš Lerch si myslí, že se na tom děsivém počtu obětí výrazně podílí hlavně chodci. Těch jen za březen na silnicích zemřelo 11. Někteří totiž stále ignorují fakt, že jsou povinni být označeni reflexními prvky. Bez nich je totiž řidič vůbec nemusí vidět a také, a tom se přesvědčujeme několikrát týdně, standardně chodí po špatné straně silnice, takže o přijíždějícím autě často vůbec neví a nemohou na něj reagovat. V neposlední řadě hodně dělají mobilní telefony, ze kterých si chodci do sluchátek pouští hudbu nebo sledují aktuální dění na sociálních sítích.

Tomáš Lerch ale upozornil, že zatím jde jen o předběžnou statistiku. Konečná čísla dopravní policie teprve dodá. U několika málo nehod totiž možná hrála velkou roli zdravotní indispozice řidiče. Pokud tomu tak bude, pak se tyto nehody z konečného součtu ještě odečtou.

Mimochodem, při páteční nedávné nehodě na přechodu pro chodce v Mariánských lázních, kdy zemřel jeden člověk a jeden psí kamarád se mluví o tom, že řidič auta, který nehodu způsobil, mohl během jízdy dostat infarkt. Vyšetřování nehody ale stále probíhá.