Je to dárek, díky kterému se některé děti možná dají na dráhu automobilových závodníků, konstruktérů nebo designérů. V rámci exkluzivní řady LEGO Speed Champions bude možné pořídit modely závodních vozů Ford, které vyhrály 24 hodin Le Mans v letech 1966 a 2016.

Nové stavebnice představují legendární Ford GT40 a závodní verzi současného Fordu GT. Atmosféru vítězství pomohou navodit rovněž figurky, šachovnicová vlajka a trofej pro vítěze.

Ford letos v Le Mans zvítězil přesně padesát let po slavném triumfu. V roce 1966 obsadily vozy Ford GT40 všechna tři místa na stupních vítězů.

Na návrhu nových modelů LEGO® se přímo podíleli lidé z designérských i licenčních oddělení Fordu.

„Byl to projekt snů – a s velkou zodpovědností. Ford GT40 patří k nejslavnějším závodním vozům všech dob a nový Ford GT je zkrátka neuvěřitelný,“ řekl Craig Callum, šéfdesignér produktové řady LEGO Speed Champions. „Modely jsme navrhovali pro děti, ale mysleli jsme přitom i na dospělé. Věděli jsme, že lidé budou pečlivě zkoumat jejich podobu s originály.“

Callum ve volném čase závodí s hot rodem Ford Model A. Začínal jako návrhář opravdových aut. Před schválením finálních verzí obou modelů se podílel na vývoji deseti prototypů.

Ford GT 2016 i Ford GT40 1966 bude možné objednávat od 1. března 2017 na LEGO.com/shop. Doporučená cena činí 34,99 € (v přepočtu přibližně 946 Kč). Již dnes jsou v prodeji stavebnice Fordu Mustang a Fordu F-150 Raptor s přívěsem, na kterém je naložený hot rod Ford Model A.

 • Vítězství v Le Mans 2016
  Ford GT se startovním číslem 68 zvítězil v závodě 24 hodin Le Mans 2016 ve třídě GTE-Pro. Za jeho volantem se střídali Sébastien Bourdais (FRA), Joey Hand (US) a Dirk Müller (GER).
 • Trojnásobný triumf na Le Mans 1966
  První místo v Le Mans 1966 vybojovali Bruce McLaren (NZ) a Chris Amon (NZ) na voze Ford GT40 Mark II. Také další dvě místa na stupních vítězů patřila posádkám Fordu. Pro značku Ford to bylo historicky první vítězství v Le Mans a zároveň první ze čtyř po sobě jdoucích triumfů v legendárním vytrvalostním závodě.
 • Ford GT 2016
  Supersportovní Ford GT je technicky nejvyspělejší produkční Ford všech dob. Slouží jako výkladní skříň nejnovějších technických řešení Fordu v oblastech aerodynamiky, motorů EcoBoost a snižování hmotnosti.
 • Ford GT40 Mark II 1966
  Ford GT40 Mark II měl odlehčený hliníkový podvozek a byl poháněn motorem Ford V8 5,0 l. Číslovka 40 za písmeny GT (Grand Touring) vyjadřovala výšku vozu v palcích.
 • LEGO Speed Champions
  Produktová řada LEGO Speed Champions je určena pro malé závodníky. Tvoří ji modely slavných automobilů s autentickým designem a zajímavým příslušenstvím, které inspiruje dětskou představivost.