2021-Land_Rover_Discovery_Sport- (2)

Nový Land Rover Discovery Sport, kompaktní rodinné SUV, které nabízí až sedm míst, prošlo modernizací. Vůz dostal nové úsporné naftové motory využívající mild-hybridní technologii, navíc také nejmodernější multimediální systém Pivi a Pivi Pro a současně provedení Discovery Sport Black Special Edition, které zahrnuje zážehový motor Ingenium naladěný na 290 koní.

Po příchodu plug-in hybridní motorizace P300e z první poloviny letošního roku následuje v rámci modelového roku 2021 řada dalších nových jednotek dostupných pro Discovery Sport, a to včetně nové generace úsporných čtyřválcových dieselových motorů.

Přečtěte si také:  SEAT láká na facelift modelu Ateca. Celé auto ukáže už za týden

K dispozici jsou varianty D165 (163 koní) a D200 (204 koní). Oba motory nabízí ještě nižší spotřebu a vytříbený chod. Produkce emisí CO2 začíná na hodnotě 165 g/km, spotřeba paliva se pohybuje od 6,3 l/100 km. V obou případech je využíván mild-hybridní systém (MHEV) Land Rover kombinovaný s pohonem všech kol a akumulátorem, do kterého je ukládána energie získaná při zpomalování. Výsledkem je jemněji fungující systém Stop/Start a vylepšená spotřeba paliva. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet výhody elektrifikovaných pohonů bez nutnosti zapojování vozu do zásuvky a dobíjení.

Prostřednictvím Discovery Sport Black Special Edition byla rozšířena také nabídka zážehových motorizací. Nová edice je poháněna přeplňovaným benzinovým motorem, který nabízí 290 koní. Kromě toho zahrnuje Discovery Sport Black Edition také řadu designových prvků pro exteriér a interiér. Zákazníci získají skvělé spojení poutavého vzhledu, rodinné všestrannosti a pro Discovery Sport typických schopností v terénu. Akcelerace z nuly na 100 km/h proběhne za 7,4 sekundy, minimální produkce emisí CO2 je 211 g/km.

Range Rover Evoque a Land Rover Discovery Sport představeny jako plug-in hybridy s tříválcem

Příchodem nejmodernějšího multimediálního systému Pivi značky Land Rover bylo vylepšeno digitální prostředí vozu. Režim stand by a vlastní záložní baterie systému zaručují možnost okamžitého použití ihned po zapnutí. Aktualizace softwaru je dostupná na dálku díky bezplatnému datovému připojení vozu. Aktualizace mohou být dokonce naplánovány tak, aby probíhaly tehdy, kdy se to zákazníkům hodí. V automobilu tak vždy budou nejnovější mapové podklady, aplikace a další funkce vozu bez nutnosti návštěvy servisu. Systém je založený na nové elektrické architektuře a je k dispozici od výbavy S v základní variantě Pivi, nebo v pokročilejším provedení Pivi Pro.

Přečtěte si také:  Volkswagen Arteon po faceliftu se představuje. Nově jako Shooting Brake i rychlé R

Streamování hudby a médií nikdy nebylo jednodušší, a to díky aplikaci Spotify vůbec poprvé integrované přímo do menu infotainmentu (data jsou zahrnuta v ceně vozu) a možnosti připojit přes Bluetooth až dva telefony najednou. K dispozici je také přihrádka bezdrátového dobíjení fungující zároveň jako zesilovač signálu. Zájemci si mohou pořídit také druhou generaci klíčku Activity Key, díky kterému lze odemknout a uzamknout dveře nebo dokonce nastartovat vůz pouze tím, že budete v jeho blízkosti. Tradiční klíček není potřeba.

Zákazníci mohou také kontrolovat kvalitu vzduchu v interiéru aktivací chytrého systému Cabin Air Filtration přes dotykovou obrazovku. Ten odfiltruje škodlivé částice, které se často vyskytují ve městech a v dopravně vytížených oblastech. Novinka navazuje na již existující systém Cabin Air Ionisation a je schopná zachytit nejen jemné částice, ale také alergeny, pyl, silný zápach nebo ultrajemné částice (dokonce menší než PM2.5). Cestující jednoduše zvolí režim Purify, který systém aktivuje. Ten následně vzduch filtruje a současně neustále monitoruje vzduch v interiéru ve srovnání s vnějším ovzduším. Dotyková obrazovka poskytuje vizuální ujištění, že vzduch uvnitř vozu je čistší než vzduch v jeho okolí.

Další technologické změny zahrnují komplexní sadu asistenčních systémů Advanced Driver Assistance, jako je například Rear Traffic Monitor s automatickým brzděním. Další novinka, Rear Collision Monitor, pak využívá radarové senzory k neustálému sledování prostoru za vozem. V případě kolize zezadu je automobil na náraz připravený a tím se pro cestující snižují následky nehody. Uvedení soustavy kamer 3D Surround Camera dává řidiči možnost sledovat celý prostor kolem automobilu v rychlostech do 30 km/h. To dělá manévrování i pohyb v těžkém terénu podstatně jednodušší.

Tyto nové systémy doplňují technologie ClearSight Ground View a ClearSight Rear View Mirror představené v roce 2019. V prvním případě systém vytváří obraz prostoru pod přední nápravou, zatímco druhá zmíněná technologie poskytuje možnost změnit vnitřní zpětné zrcátko na obrazovku, čímž řidič získá lepší výhled vzad.

Přečtěte si také:  Hyundai ukazuje první snímek faceliftovaného Santa Fe. Dostane i elektrifikované pohony

Discovery Sport nabízí praktické uspořádání 5+2 s dělením opěradel druhé řady v poměru 40:20:40. Celkově je k dispozici 24 možných konfigurací sedadel. To zaručuje dostatečnou flexibilitu pro všechny členy rodiny.

Předběžná cena modelu Land Rover Discovery Sport na českém trhu startuje od 1 048 828 Kč. Zákazníci mohou vybírat mezi výbavami Discovery Sport S, SE, HSE, R-Dynamic SE, R-Dynamic HSE a Discovery Sport Black.