Když je silnice pokrytá ledem, je to problém. Nelze se bez problémů rozjet, ale ani brzdit v osobním autě, natož pak s nákladním autem s přívěsem. V takovém případě buď musíte použít řetězy anebo doufat, že vás někdo odtáhne. Čekali byste asi nějaký velký odtahový speciál nebo hasiče, ale že to bude Land Rover Defender, to by vás asi nenapadlo, že? A přesně to se stalo ve Velké Británii.

Ve videu můžeme vidět silnici pokrytou ledem, po které jede náklaďák s vlekem, na němž má naloženo dalších šest nových SUV Land Rover. Náklaďák sám o sobě váží několik tun, další tuny přidává prázdný vlek a další tuny pak přidávají naložená SUV. K tomu přidejte pouze jednu hnanou nápravu a musí vám být jasné, že tenhle kolos se na ledu bez pomoci nerozjede.

Místo toho, aby řidič na kola nasazoval řetězy, se ho jiný řidič rozhodl roztáhnout. Ostatně, video zveřejnil přímo prodejce, k němuž nové Land Rovery jely. Rozhodl se tak asi v praxi rovnou ukázat, co dokáže „off-road pro třetí tisíciletí“, jak automobilka nový Land Rover Defender nazývá.

Přečtěte si také:  Test Land Rover Defender 110 D240 (2020)

Je sice pravda, že na začátku videa to moc nadějně nevypadá, Defenderu se jen tak různě protáčejí kola, stejně jako hnaná zadní náprava na náklaďáku. Obě auta tak postávají na místě a nikam se nepohnou. Po pár desítkách sekund takového počínání se nicméně pohnou, i když jen o kousek, ale po ubrání plynu opět couvnou zpět. Tak to udělají ještě párkrát, ovšem nakonec se náklaďák roztáhnout povede.

Leave a Reply