Pro pravověrné milovníky amerického Chevroletu bude tahle transplantace možná svatokrádeží, my se ale musíme přiznat k tomu, že nás hodně baví. Máme totiž rádi velká a hranatá auta, ale zároveň také americké motory, které by se měly dětem pouštět místo ukolébavky.

Americká společnost East Coast Defender spojila obě tyto věci dohromady a výsledkem je Land Rover Defender, který má skvělý brumlavý zvuk a navíc může na požádání trhat asfalt.

Ačkoliv se Defík už nevyrábí, své nesporné kvality stále má. Ne nadarmo si ho vybrala britská královna nebo armáda České republiky. Ale zatímco standardně jde spíše o odolného pracanta, po zásahu úpravce jde takřka o sporťák, který vlastně klame tělem.

Pod hranatou karoserií se totiž ukrývá nový motor V8 LS3 o objemu 6,2 litru. Ten na všechna kola posílá výkon 430 koní. To zaručuje zrychlení z klidu na 100 km/h pod šest sekund, čímž se v přímce tahle pojízdná krabice dostává do teritoria sportovních aut. Co se techniky týče, kromě úplné výměny pohonné jednotky se dostal na řadu také nový samosvor a kompletní výfukový systém. Novinky na poli designu pak obstarají 18palcová kola, LED osvětlení, kožená sportovní sedadla a mnoho dalšího.

Zamilovali jste se? Pak budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Jen samotná úprava totiž vyjde na 159 tisíc dolarů, tedy asi 3,7 milionu korun, a k tomu je třeba připočítat cenu za nákup Defendera.