Lamborghini znovu navnadilo na svůj terénní supersport. Písek, šotolina i lehčí terén jsou mu blízké

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 23. 9. 2022


Předpokládáme, že máte značku Lamborghini zafixovanou jako výrobce placatých a extrémně rychlých supersportů. Jenomže tihle Italové toho umí mnohem víc. Jak ostatně ukazuje nejnovější video z jejich dílny, které nám poodhalilo schopnosti, a hlavně naturel (snad) chystaného terénního modelu Lamborghini Huracán Sterrato.

Život Lamborghini Huracán se blíží ke svému konci, a tak by to chtělo nějakou vymazlenou derniéru. A právě terénní Sterrato by přesně takové mohlo být. Koncept tohoto modelu byl představen už v roce 2019, ale od té doby se nic moc nedělo. Snad jen pár špionážních fotek testovacích mul. Ale informací od automobilky mnoho není.

Přečtěte si také:  Nástupce Lamborghini Huracán by měl dostat plug-in hybridní motor V8 twin-turbo

Ovšem právě Lamborghini se rozhodlo znovu rozdmýchat diskuze o jeho prvním off-roadovém Huracánu velmi zajímavým videem. V něm ukazuje nejen celkem slušné schopnosti mimo uhlazený asfalt silnic, ale hlavně nám dopřeje poslech fantastického zvuku jak z motoru, tak z výfuků.

Jenomže právě u motoru to má malý háček. Oficiálně nebylo potvrzeno, co bude pohonnou jednotkou. Nicméně nejvíce se mluví o V10 naladěné na více než 600 koní. Koncept pak potvrdil o něco vyšší podvozek, kdy světlá výška by měla být o 5 centimetrů vyšší než u klasického Huracánu. Chybět by neměl ani trošku přifouknutý bodykit a místo lepivých gum by měl vůz dostat pneumatiky se zesílenými bočnicemi. Tohle prostě u Lamborghini ještě nebylo a zatím to vypadá velmi dobře. Ke ale otázkou, kdy a jestli vůbec se ho dočkáme, ačkoliv třeba právě toto video naznačuje, že nejspíš ano. A zjevně se rozhodně máme na co těšit.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek