Lamborghini svolává model Huracán do servisů. Těm majitelům, kteří problém opravili na své náklady, to proplatí

Autor: Anina Russová - Zdroj: Americká národní úřad pro bezpečnost v dopravě, Lamborghini - Foto: Lamborghini - 23. 2. 2022


Říká se, že i mistr tesař se čas od času utne. A něco na tom je. Pokud bychom to použili ve světě automobilového průmyslu, pak by takovým utnutím mohly být svolávací akce. Těmi automobilky sice na jednu stranu přiznají problém, ale na tu druhou se k němu staví čelem a řeší okamžitou nápravu. Jak k takovým chybám může dojít? V případě Lamborghini je ve hře lidský faktor.

Italská automobilka v Americe svolává do servisů 4796 kusů modelu Huracán, které mohou mít problém s předními světlomety. Ukázalo se, že během výroby jeden z pracovníků nejspíš správně nenamontoval jeden z komponentů předních světlometů, čímž by mohlo dojít k oslnění protijedoucích řidičů, a tedy až k nehodě.

Všechny svolávané modely, jde o vozy vyrobené mezi 30. červencem 2014 a 14. květnem 2020, dostanou jednu malou záslepku do předních světlometů, čímž bude oprava vyřízena. Je ale možné, že si někteří majitelé už nechali světlomety sami opravit. Pokud tuto opravu doloží třeba účtem, bude jim přímo od Lamborghini proplacena.

Přečtěte si také:  Lamborghini velmi pomalu plánuje svůj první elektromobil. Nejspíš půjde o malé SUV

Podle automobilky jde o chybu v lidském faktoru, ostatně právě Lamborghini patří mezi značky, které svá auta montují alespoň částečně ručně. Jednotliví prodejci budou postupně informovat své zákazníky o tom, kdy by u nich mohla proběhnout oprava. Stát by se tak mělo nejpozději během dubna letošního roku.

Štítky: , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek