Lamborghini připravuje opravdovou lahůdku. Hodlá zrenovovat vůbec první vyrobený Countach LP500

Od Anina Russová | Zdroj a foto: Lamborghini - 30. 9. 2021


Je tomu 50 let, kdy byl představen model Lamborghini Countach, který se nesmazatelně zapsal do historie automobilismu. V rámci oslav tohoto jubilea italská automobilka před několika týdny představila novou verzi tohoto modelu, tentokrát s označením LPI 800-4. Tím ovšem oslavy rozhodně nekončí. Lamborghini má totiž velký plán. Hodlá zrestaurovat vůbec první vyrobený Countach LP500 a to hezky po staru, ručně a důrazem na každý detail.

Přečtěte si také:  Takhle fantasticky zní nové Lamborghini Countach! Nechybí mu ani ty tolik typické „Lambo dveře“

První prototyp s označením byl představen v roce 1971 a to v rámci ženevského autosalonu. Jenomže v rámci nutných nárazových testů v roce 1974, které byly potřeba k tomu, aby mohla vzniknout silniční verze, byl první prototyp zcela zničen. Kus, který je vystaven v muzeu značky, je tak fakticky druhý vyrobený. Ovšem ten první, respektive jeho zbytky, si Lamborghini nechalo. A teď nadešel jejich čas!

Lamborghini postupně poodhaluje, co vlastně s autem dělá. Z videa na youtube víme, jak pečlivě a poctivě se pracuje na karoserii. Nemyslete, že by snad počítače či 3D tiskárny vyráběly repliky původních zničených dílů. Vše je děláno tak, jak se stavěl původní prototyp před padesáti lety. A z twitteru Lamborghini víme také to, že se pracuje i na interiéru. A znovu jsme u ruční práce, žádné stroje. Stejně tak už je jasné, že práce postoupily až k obnově pětilitrového agregátu, který měl prototyp vystavený v Ženevě.

Víc automobilka zatím neprozradila, ale je jasné, že postupně bude odhalovat víc, přičemž konečná podoba zrestaurovaného vozu by měla být uvedena ještě během letošního roku.