Lamborghini Huracán ve službách italské policie

Autor: Pavel Srp -   23. 5. 2014


Nejen dubajská policie má ve svých řadách supersporty a exkluzivní auta, dlouhá léta je tím známá také italská policie. V jejích službách jezdí již druhý vůz Lamborghini Gallardo.

První Lamborghini Gallardo se do policejní služby dostalo již v roce 2004, kdy šlo o horkou novinku. O čtyři roky později bylo vyměněno za faceliftovanou verzi. Aktuálně je však opět doba „střídání stráží“, Gallardo bude vyměněno za nejnovější přírůstek, model Huracán.

Postrachem řidičů se tak stane supersport Lamborghini Huracán LP610-4. Pod kapotou má velký motor V10 5,2 litru o výkonu 449 kW/610 koní a s točivým momentu 560 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za pouhých 3,2 sekundy a na 200 km/h zrychlí jen za 9,9 sekundy. Aby také ne, když je hmotnost pouhých 1 422 kg! Huracán nakonec v rozletu zastaví až cifra značící 325 km/h! A jak název napovídá (číslovka 4) poháněna budou všechna čtyři kola.

Zálkladní cena Lamborghini Huracán startuje v přepočtu na částce 6 milionů Kč, v ceníku najdete ale i několik příplatků. Jeden z těch nejzajímavějších je za přibližně 180 tisíc Kč prosklený kryt motoru…

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *