Lamborghini Huracán Super Trofeo láká pomocí prvního teaseru – video

Autor: Jan Karlík - 4. 8. 2014


Italská automobilka z městečka Sant’Agata Bolognese připravuje nový závodní speciál pro svůj značkový šampionát Super Trofeo. První náznaky se nám představují na přiloženém videu. Nový závoďák bude logickyvycházet z aktuálního babylamba jménem Huracán LP 610-4, které v portfoliu značky nahrazuje minulé Gallardo LP 560-4. I to mělo svou okruhovou verzi pro tento šampionát zvanou Super Trofeo.

K oficiálnímu představení okruhového speciálu dojde 15. srpna na přehlídce závodních aut Quail v americkém Monterey. Vývoj závodního Huracánu Super Trofeo má na starosti závodní divize automobilky Squadra Corse. První testy italského speciálu již proběhly na italském okruhu Vallelunga, ten můžete zaznamenat také jako pozadí natáčení tohoto teaseru. Za volantem prototypu se střídají především jezdci Fabio Babini a Adrian Zaugg. Nejsou to žádní nováčci, nýbrž ostřílení jezdi tohoto šampionátu. Babini dokonce tuto sérii dvakrát vyhrál – v letech 2009 a 2011.

Automobilka úzce spolupracuje s jezdci (jak profesionály, tak téměř amatéry, kteří se také účastní jako jezdci), aby automobil co nejlépe splňoval požadavky na závodní sérii. Prototypy Huracánu Super Trofeo budou mít možnost vyzkoušet také vybraní piloti mladší 26 let, od kterých bude zpět k automobilce, potažmo divizi Sqaudra Corse, proudit výborná zpětná vazba

O technice Huracánu Super Trofeo toho zatím nevíme moc, není tak zatím jasné, co všechno bude převzato ze sériového auta. Produkční Huracán je poháněn 5,2litrovým desetiválcem o výkonu 449 kW, jehož síla je na všechna kola posílána prostřednictvím sedmistupňové dvouspojkové převodovky. Lamborghini od minulé sezóny pořádá celkem tři oddělené série Super Trofeo – evropskou, asijskou a severoamerickou. Nejlepší jezdci z jednotlivých sérií se pak na konci sezony utkávají proti sobě v závěrečném světovém finále. Letos bylo místem tohoto dějiště určeno malasijské město Sepang.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru