Lamborghini Gallardo LP 570-4 s 2 005 koňmi pod kapotou začalo hořet – video

Autor: Anina Russová - 20. 9. 2013


V Rusku se kromě šílených řidičů, kteří absolutně nerespektují ostatní, ale žijí tam samozřejmě také ti, kteří nám mohou jít příkladem. a konají se tam i hodně zajímavé akce… Třeba závody ve sprintu s názvem Unlimited 500+ Drag Races.

Jak už sám název napovídá, jde o sprinty vozů, které se mohou pochlubit výkonem nad 500 koní.  To už samo o sobě zní hodně dobře, ale co když vám řeknu, že tentokrát bylo hlavní hvězdou dne Lamborghini Gallardo LP 570-4 s naprosto neskutečným výkonem 2 005 koní?

Z původních 570 koní se tohoto takřka čtyřnásobného výkonu dosáhlo zástavbou dvojice turbodmychadel. Zástavbu měla na svých bedrech společnost Unlimited Racing.

I když závod na jednu míli vypadá pro Lambo zpočátku dobře, přesně na cílové čáře se něco pokazí. Ze zadní části auta vylétnou plameny. I když u tryskáčů je něco takového poměrně obvyklé, u aut to není až tak úplně žádoucí efekt. Není zcela jasné, co a jak se vlastně stalo, ale vypadá to tak, že motor tu zátěž prostě a jednoduše neunesl. Aby také ano, když při průjezdu cílovou páskou měl na tachometru rychlost 402 km/h…

Ovšem když auto ještě fungovalo na 100%, byla to neřízená střela na čtyřech kolech… :)

-AR-

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru