Lamborghini Centenario je oficiálně představené. A vyprodané!

Autor: Jan Karlík - 1. 3. 2016


O nejnovějším limitovaném modelu Lamborghini s názvem Centenario jsme vás už informovali. Únik patentových snímků byl trefou do černého a reálný vzhled je stejný jako v případě počítačové kresby.

Lamborghini Centenario 1

Lamborghini Centenario je vůz postavený k oslavě 100 let od narození zakladatele automobilky, Ferruccia Lamborghiniho. Model dostal tu nejmodernější techniku, obrovský výkon a maximální exkluzivitu danou tím, že vznikne jen velmi omezená série. Nové Lamborghini je kompletně celé vyrobené z karbonu. To znamená jak karbonový monokok, tak karbonovou karoserii. Vůz je tedy velmi lehký, váží pouhých 1 520 kg!

Jistotou byl také typ pohonu. Hnaná jsou všechna čtyři kola, přičemž o přísun pořádného výkonu se stará atmosférický dvanáctiválec disponující výkonem 770 koní (při dechberoucích 8 600 ot./min). Mezi technické vychytávky se řadí také natáčecí zadní náprava, která by měla poměrně rozměrnému vozu propůjčit perfektní jízdní vlastnosti v zatáčkách. Zrychlení z nuly na 100 km/h je záležitostí pouhých 2,8 sekundy a nejvyšší rychlost překračuje 350 km/h.

Celkových 40 exemplářů, které má Lamborghini v plánu postavit se rovnoměrně rozdělí mezi karoserie kupé a kabriolet. To je sice dobrá zpráva původně to vypadalo, že bude pouhých 20 kusů, ale i dvojnásobný počet kusů limitované edice situaci neřeší. Jak správně tušíte, všechny už jsou beznadějně vyprodané. A to, prosím, s cenovkou přesahující 60 milionů korun. Dobrá zpráva ale je, že Centenario vypadá na reálných a barevných fotkách daleko lépe a už nepůsobí tak disproporčně.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru