2021-skoda_fabia-nova_generace- (22)

Láhev na krytu kufru vás může při nehodě nepěkně zranit. Předměty byste v autě měli zajistit

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: Generali Česká Pojišťovna - Tisková zpráva - Foto: Škoda - 19. 8. 2021


Taška na sedadlo, k ruce lahev s vodou, klíče do přihrádky a můžeme vyrazit. Do úložného prostoru obvykle putují jen rozměrnější zavazadla. Při nehodě se však může tento systém ošklivě vymstít. Rychlost nárazu a fyzikální zákony udělají z každé věci v prostoru vozidla zbraň. Podívejte se na video, které odhaluje, jak se předměty při nárazu auta chovají.

Batoh, klíče, mobilní telefon nebo lahev s vodou nabírají při nárazu ve vyšší rychlosti kila a dokáží pořádně pobít všechno v bezprostředním okolí. Například půlkilová kniha se dokáže při nárazu v maximální rychlosti na dálnici proměnit i ve více než patnáctikilové závaží.

Přečtěte si také:  Jak správně a bezpečně naložit náklad do auta? Čím naplnit střešní box a proč zapnout pásy, i když na sedadle nikdo nesedí?

Před každou jízdou proto naskládejte věci do zavazadlového prostoru. To, co potřebujete mít po ruce, zabezpečte. Nezapomeňte si také ověřit, že jste nehodili kufr na autolékárničku nebo že vám mezi náklad nezapadl třeba rozbíječ oken.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek