lada-e-largus-prototyp-elektromobil

LADA představila první elektromobil. Stojí na základech starého kombíku Dacia Logan MCV

Autor: Radim Plachý - Zdroj: carscoops.com - Foto: LADA - 9. 8. 2022


Ačkoliv u nás se Dacia Logan MCV už nějakou dobu neprodává, jsou země, kde ji jako novou stále můžete koupit. Nebude to sice tak úplně Dacia Logan MCV, ale například LADA Largus. A právě tenhle (pro nás už starý) kombík teď ruský výrobce představil jako elektromobil.

Elektrifikace je v současnosti v automobilovém průmyslu číslem jedna mezi prioritami. Snad všechny automobilky světa vývoj v tomto způsobu pohonu za poslední roky velmi zintenzivnily a investují do něj velké peníze. Pro elektromobily zpravidla vyvíjejí zcela nové platformy, aby bylo kam uložit baterie a aby šlo co nejlépe využít prostor pro posádku.

lada-e-largus-prototyp-elektromobil-2

Svou trošku do mlýna teď ukazuje i LADA, která představila elektrický prototyp LADA e-Largus. Není to ale nový model na nové platformě, nýbrž už docela starý model spalovacího auta, u něhož se původně s žádnou elektrifikací nepočítalo. Auto ale prošlo docela velkou přestavbou, přičemž baterie jsou prý uloženy v podlaze.

Přečtěte si také:  Dacia Duster první generace se stále dá koupit nová. Není to ale úplně Dacia

Protože jde zatím pouze o prototyp, nezveřejnila automobilka mnoho informací. V nabídce by měl být jako pětimístný a sedmimístný osobní vůz, ale i jako dvoumístný užitkový model. Dojezd by měl být kolem 400 kilometrů, což se nám zdá až příliš optimistické, a k dispozici by mělo být i rychlonabíjení přes konektor CCS.

lada-e-largus-prototyp-elektromobil-1

Oficiálně představeno bude sériové auto v příštím roce a do prodeje půjde v roce 2024. Mezitím je potřeba jej důkladně otestovat.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *