skoda_rapid_135-podporte-muzeum-svet_skodovek-aukro- (1)

Kupte si Škodu Rapid v pěkném, původním stavu a podpořte vznikající muzeum škodovek

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: aukro.cz -  27. 11. 2020


Na prodej je poměrně zajímavé vývozní verze Škody Rapid 135. Její koupí navíc podpoříte otevření muzea škodovek, které vzniká nedaleko Prahy. Přihazovat v aukci můžete až do 3. prosince 2020.

V České republice se chystá zcela nové muzeum automobilů Škoda, otevření bylo původně naplánováno na letošní rok, ale kvůli komplikacím s rekonstrukcí prostor se posouvá na jaro 2021. A protože se to prodražuje, je potřeba další finanční injekce. A ta může přijít třeba i prodejem jednoho z původně plánovaných exponátů. Na prodej se tak na aukčním serveru Aukro.cz objevila exportní verze kupé Škoda Rapid 135 v původním stavu.

Přečtěte si také:  Škoda Rapid z Bratislavy? Z nepovedených kusů byli zákazníci nešťastní

Jde o Rapid, který už pohání motor z Favoritu, díky čemuž jezdí na bezolovnatý benzin a není třeba při tankování přidávat žádná aditiva. Najeto má 74 tisíc kilometrů a i přesto, že je v původním stavu, je poměrně hezký. Karoserie má sice několik orezlých míst a míst, kde se zvedá lak, není to však nic, co by se nedalo poměrně jednoduše vyřešit. Skrz karoserii není díra nikde.Nejhorší je přední kapota, naopak lemy jsou podle videa bez poškození.

Tento Rapid není jen tak obyčejný, nejen, že jde o vývozní model, ale také je v edici Weltmeister. Tu lze poznat na první pohled podle polepů karoserie a vnitřních koberečků.

Přečtěte si také:  Škoda Rapid Cabriolet vznikl v několika verzích a provedeních. Podívejte se, jak se vyráběla ta britská

Dvě desítky let ho prý vlastnil německý prodejce vozů Škoda a závodník Willi Obermann, který s ním nejezdil a parkoval ho ve stodole. Po koupi a převezení do České republiky na něm byl proveden základní servis, zahrnující nové benzinové hadičky, kompletní výměnu brzd (destičky, pakny, prasátka, lanovody, kapalina), repasi startéru, výměnu zapalovacích svíček, kabelů i kladívka v rozdělovači. Vyměněny byly také filtry a kompletní olejová náplň. Jak je vidět v přiloženém videu, motor startuje bez problémů a má hezký zvuk.

Už nyní je cena poměrně vysoká, přestože do konce aukce zbývá ještě několik dnů. Nabídku najdete zde. Prodejce slibuje, že peníze z prodeje Rapidu použije na dokončení stavby muzea ‚Svět škodovek‘ v Čerčanech u Prahy, která slibuje, že zde najdeme největší sbírku prototypových, závodních a užitkových škodovek na světě.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *