Královská svatba díky jedinečnému Jaguaru zaujala i automobilové nadšence

Od Anina Russová | 21. 5. 2018


O uplynulém víkendu proběhla řada velmi zajímavých akcí, ale žádná si nevyžádala tolik celosvětové pozornosti a nadšení, jako svatba prince Harryho a krásné Meghan Markle. Ty už dnes můžeme označovat jako vévodu a vévodkyni ze Sussexu.

Chápeme, že vás svatba jako taková asi nijak dojímat nemusí a možná vás vlastně nemusí ani zajímat, ale možná nevíte, že vévoda je velkým fandou motorismu. Ostatně, celá královská rodina si potrpí na velmi zajímavá auta. A bylo to vidět i na svatebních vozech jednotlivých členů rodiny, kteří v souvislosti s tradicemi zvolili klasické vozy Rolls-Royce nebo Bentley. Jenomže dle tradic šel ženich se svým svědkem na svatbu pěšky, a tak byla jeho volba auta pro pozdější odjezd na posvatební party velmi očekávaná.

A Harry nezklamal. Dokonale zkombinoval klasické britské tradice se současnou módou nulových lokálních emisí a vsadil na Jaguar E-Type Concept Zero. Jak už jeho název napovídá, jde o klasický britský kabriolet, který byl divizí Jaguar Land Rover Classic sídlící v britském Coventry předělán na čistý elektromobil.

https://www.instagram.com/p/Bi-KaPKDzH_/?taken-by=people