Přední česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, čerstvá výherkyně ankety „Král bílé stopy“, je novým členem Audi Ski Teamu pro sezonu 2016/17. Při svých cestách se bude moci spolehnout na Audi A6 Avant 3.0 TDI quattro ve sněhově bílé barvě. Audi a Svaz lyžařů České republiky budou i v nadcházející sezoně pokračovat ve spolupráci, jejíž základy byly položeny již v roce 2014.

Juniorská i seniorská mistryně světa ve snowboardingu Ester Ledecká je novou posilou českého Audi Ski Teamu pro sezonu 2016/17. Dcera zpěváka Janka Ledeckého je jedinečným úkazem na bílých svazích, když kombinuje dvě různé disciplíny a v obou patří ke světové špičce. Jejím posledním velkým úspěchem je titul mistryně světa v paralelním slalomu ze světového šampionátu v Kreischbergu v roce 2015. Její úspěšnou sezónu završila páteční korunovace na „Krále bílé stopy“ v rámci prestižní ankety, kterou pořádá Svaz lyžařů České republiky.

Spolu s nominací do Audi Ski Teamu přichází pro Ester i milá povinnost využívat při svých cestách nejen na závody vůz Audi A6 Avant, u kterého se může za každé situace spolehnout na pohon všech kol quattro.

„Mám nesmírnou radost, že mohu slečnu Ester přivítat v našem Audi Ski Teamu. Daří se nám tak i nadále prohlubovat spolupráci s českými lyžaři, kteří patří ve svých disciplínách ke světové elitě,“ říká Tomáš Velek, ředitel divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Ledecka_Audi

Již zkušenou členkou Audi Ski Teamu je lyžařka Šárka Strachová, která si při příležitosti vyhlášení ankety Král bíle stopy na pražském Žofíně převzala vůz na novou sezónu. I ona zvolila pro své cesty Audi A6 Avant quattro s výkonem 200 kW, tentokrát v šedé barvě.

Audi je oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) od prosince 2014 a Audi Ski Team 2016/17 je přirozeným pokračováním tohoto úspěšného spojení. „Spolupráce s Audi si velice vážíme, protože tato značka podporuje ty největší lyžařské velmoci včetně Mezinárodní lyžařské federace FIS. Pro nás je samozřejmě ctí být v takové společnosti. Už v loni a předloni fungovala spolupráce svazu lyžařů a Audi na výbornou a jsem velice rád, že v ní budeme pokračovat i v další sezoně. Naši sportovci by si na svých cestách nemohli přát lepšího společníka a celý lyžařský svaz by si zase nemohl přát důstojnějšího partnera,“ říká Lukáš Sobotka, prezident Svazu lyžařů České republiky.

Přečtěte si také:  Test Audi S3 Sportback quattro (2021)

Česká republika je 17. zemí, v níž Audi oficiálně podporuje národní lyžařskou asociaci. Audi přitom dlouhodobě podporuje lyžování i v celosvětovém měřítku, o čemž svědčí například prodloužení partnerství Audi a Mezinárodní lyžařské federace FIS až do roku 2018.

Strachova_Audi