lamborghini-huracan-evo (4)

Koupil si nový Huracán a za pár hodin mu jej kvůli rychlosti zabavila policie. Bude prodán ve veřejné aukci

Autor: Anina Russová - Zdroj: Agentura AP - Foto: Lamborghini - 12. 10. 2021


Den, kdy si pořídíte zbrusu nové Lamborghini Huracán, by měl patřit k těm, které se jistě dají označit za velmi povedené. Ovšem jednomu novopečenému majitele tohoto italského superauta radost notně zkazila dánská policie. Auto mu totiž jen pár hodin po koupi zabavila a prodá jej.

Přečtěte si také:  S upraveným BMW jel po okresce 200 km/h a natáčel se u toho. Policie mu zabavila auto i papíry

Tím novopečeným majitelem byl dle agentury AP irácký občan s bydlištěm v Norsku, který auto koupil v Německu a přes Dánsko převážel domů. Jenomže mu nejspíš vůbec nedošlo, že rychlost si měl užít na některém z neomezených dálničních úseků v Německu. V Dánsku, kde také pořádně šlápl na plyn, mají totiž na rychlost velmi přísná pravidla a nulovou toleranci.

Tamní policisté řidiče zastavili, a protože rychlost překročil opravdu hodně, vůbec se s ním nepárali. Dle agentury AP jel dotyčný rychlostí 236 km/h v místě, kde je povoleno 130 km/h. Využili tak vcelku novou možnost, kterou jim ukládá zákon, tedy v případě obzvlášť nebezpečné jízdy auto zabavit. To bude následně nabídnuto do aukce, přičemž výtěžek z prodeje poputuje rovnou do státní kasy. Kromě zabavení auta se řidič za překročení maximální povolené rychlosti dočká také pokuty.

Přečtěte si také:  HBO láká na nový dokument o nejrychlejší ženě na Zemi. Premiéru bude mít už za pár dnů

Jess Falberg, jeden z policistů dánského útvaru, řekl tamnímu magazínu Nordjyske, že majitel byl při zabavení auta „trochu naštvaný“. No, není se co divit, byť naštvaný může být jen a jen na sebe.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


8 názorů na “Koupil si nový Huracán a za pár hodin mu jej kvůli rychlosti zabavila policie. Bude prodán ve veřejné aukci”

  1. Já už vůbec nevidím rozdíl mezi policií a mafii. Obě se maskují, pronásledují, špehují, terorizují a kradou! U nás zatím jen peníze a SPZky. A v DK už i auta. Co bude dál? Trest smrti za špatný parkování?!

  2. Kdyby to byl rus nebo číňan, tak by to bylo v pořádku, ale že to byl mohamedán, tak to je rsízmus. Už za dob vikingů dánové kradli a rabovali, tak proč ne dnes. A vo tom to je.

  3. To je hrozne. Ja z pohladu pravnika to vidim na totalne bezpravie nerespektujuce zakladne piliere vlastnictva, ktore boli polozene uz v starom Rime. Ľudovo povedane, pekne im v tom Dansku jebe. Ak si na auto zarobil z poctivych prijmov, nemaju pravo mu siahat na majetok.

  4. Tohle je hnusná zlodějina, pokutu Fajn sebrat papíry Fajn ale zabavit majetek to ne tohle je uzákoněna zlodějina pokuta nemá hodnotu toho vozu Dánsko by se mělo stydět

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *