BMW M5 Competition je opravdu velmi rychlé auto, k jehož řízení je třeba zkušeností. Někdy ale ani ty zkušenosti nestačí, o čemž se přesvědčil novopečený majitel prakticky ihned potom, co vyjel ze showroomu. Své úplně nové BMW M5 naboural do sloupu, přičemž na počítadle kilometrů svítilo pouhých 7 mil. Na jeho obranu nutno dodat, že to vypadá, že to nebylo jeho chybou.

Fotky a video nabouraného BMW M5 Competition se objevily na facebooku, ale podle všeho je tam nesdílel samotný majitel anebo řidič auta. Nehoda se stala ve městě Baltimore v Marylandu v Americe.

Informací je pomálu, ale podle magazínu Carscoops.com to vypadá to, že do jedoucího BMW M5 nabouralo jiné auto, které se otáčelo do protisměru. M5 tato nehoda rozhodila a řidič na to asi neměl jak zareagovat. Výsledkem byla rána do telefonního sloupu a zcela zničená přední část. Na fotkách i ve videu si lze všimnout i zničených levých zadních dveří, kam měl nabourat právě otáčející se řidič. Při nehodě prý naštěstí nebyl nikdo zraněn

Auto má zcela zničenou přední část, vystřelené i airbagy, ale i prasklé čelní sklo a ohnutá střecha. Tohle už asi opravit nepůjde. Škoda skvělého auta a ještě větší škoda pro novopečeného majitele, protože si své auto nestihl ani pořádně osahat, natož užít….

Mimochodem BMW M5 Competition pohání benzinový motor V8 s objemem 4,4 litru a s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Na všechna čtyři kola posílá přes 8stupňový automat 460 kW/625 koní a točivý moment 750 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 3,3 sekundy a maximální rychlost může být za příplatek více než tři sta kilometrů za hodinu.

If you’re having a bad day, think about this guy who crashed his Brand New BMW M5 straight after leaving the dealership.. only 7 miles driven.📸: Shahzaib Malik

Zveřejnil(a) Karachi Track dne Čtvrtek 2. dubna 2020