Jakkoliv se pandemie koronaviru nešíří tak masivně, jako před rokem touto dobou, roušky či respirátory jsou stále součástí našich životů. A to i těch řidičských. Stále totiž platí, že v případě, kdy v autě nejedou členové jedné rodiny, například taxikář a klient, je nutné mít nasazenou ochranu dýchacích cest. V Německu ale šli ještě dál. Roušky se tam od příštího roku stanou pod pohrůžkou pokuty povinnou součástí auto lékárničky.

Tento návrh se v Německu probíral už v únoru letošního roku, ale nebylo jasné, jestli vůbec projde a v jaké podobě. Dle magazínu Tagesspiegel, připravilo německé ministerstvo dopravy dokument, který už jen čeká na rychlé schválení a jehož obsahem je právě povinnost mít v lékárničce roušky.

Přečtěte si také:  Roušky jako součást povinné výbavy a zákaz slunečních brýlí v autě. V Německu to řidiči nemají jednoduché

V platnost by měl vstoupit s rokem 2022, kdy si každý řidič bude muset do lékárničky přidat dva kusy roušek či respirátorů. Pokud to neudělá, může si od policie vykoledovat pokutu 5 eur, tedy asi 130 Kč. Turistů by se tato nová povinnost nijak dotknout neměla, ale pro tamní povinné roušky platí i v případě nákladních aut, motocyklů či autobusů.

Přidat komentář